خانه > مطالب و آموزشهای ماساژ > اثر ماساژ رفلکسولوژی

اثر ماساژ رفلکسولوژی

وضعیت نامناسب کف پاها شرایط روحی هر فرد را نشان میدهند و این تنش‌ها و غم و اندوه سبب بروز ‏مشکلاتی میشود که میتوان توسط ماساژ آن را کاهش داد

هر فرد نسبت به زندگی نگرش واحدی دارد که نشان می‌دهد احساساتش با جریان طبیعی انرژی همسو بوده و یا در تعارض است. این نگرش خوشی یا ناخوشی ذهنی، جسمی و روحی ایجاد می‌کند. شخص سالم با انرژی از خواب بر می‌خیزد و از آرامش برخوردار است و از هر گونه زمینه رقابتی که بر سر راهش قرار می‌گیرد لذت می‌برد. همیشه در جست و جوی فرصت‌های ارزشمند برای رشد و پیشرفت است، با اشتیاق کارش را انجام می‌دهد و قدر موهبت زندگی را می‌داند.

نگرش مثبت نشان دهنده سلامتی است در حالی که گله و شکایت‌های مداوم، ایرادگیری، نارضایتی، توقع‌ها و انتظارات بیهوده باعث به وجود آمدن بیماری می‌شوند. هنگامی که جسم از هدف روح دور می‌شود؛ فرد به شدت ناامید، متحیر، شکاک، غمگین و از نظر عاطفی تنها و بی کس می‌شود.

پیروی از نظام‌های اعتقادی محدود، منسوخ وغیر منطقی، فردیت انسان‌ها را می‌گیرد وآن ها را از فرصت‌های بی شمار و استفاده از استعدادهای منحصر به فرد خودشان محروم می‌کند. پس از آن رنجش و آزردگی ایجاد شده به صورت تنش جسمی بروز می‌کند که این تنش‌ها مشکلات زیر را به وجود می‌آورند:

 1. مانع پیشرفت شخصی فرد می‌شود.
 2. با موفقیت فردی تعارض پیدا می‌کند.
 3. فرد در موقعیت‌های عادی و بی اهمیت، بدون دلیل احساساتی می‌شود.
 4. به ناشکیبایی و خشم نابه جا منجر می‌شود.
 5. اشتها فرد کاهش یا افزایش می‌یابد.

هم چنین این تنش‌ها سبب می‌شوند که از موارد زیر استفاده نادرست شود:

 1. نوشیدن الکل برای از بین بردن غم واندوه.
 2. خوردن غذا برای پوشاندن خود واقعی یا حفاظت از خود در مواجهه با رفتار خشونت آمیز.
 3. سیگار کشیدن برای ایجاد پرده‌ای برای در برگرفتن احساسات.
 4. مصرف دارو برای از بین بردن آشفتگی فردی.

درنهاد فرد بیمار روحیه سلامت بالقوه‌ای وجود دارد، که این روحیه با علم ذاتی به این که همیشه فرصت زیادی برای بهبود هست او را به سمت نیروهای محدودی که در دست دارد سوق می‌دهد و سبب می‌شود برای دستیابی به موقعیت زمانی و استراتژی در زندگی دوباره بیندیشد. نشانه‌های جسمی و غم و اندوه نشان دهنده ناخشنودی و نارضایتی درونی است. همه آگاهانه یا ناآگاهانه به طور ذاتی تمایل دارند از کمال سلامتی و تعادل برخورد آر باشند اما هر وقت که سلامتی فرد به مخاطره می افتد این احساس از بین می‌رود و با از پای در آمدن فرد در مسیرناشناخته ای قرار می‌گیرد. گاهی وقت‌ها بیماری تنها چیزی است که باعث هشیاری ما می‌شود، تا آن کسی باشیم که هستیم و تغییر عمیقی که نیاز داریم را در خود ایجاد کنیم.

درک پاهای انسان با استفاده از سرچشمه‌های باطنی و قدرت ذاتی سبب کشف دوباره پایه و اسا س و جنبه‌های حیرت انگیز او می‌شود. زبان بدن انسان به طور دقیق تحت تأثیر خصوصیات در حال تغییر پاهای او قرار دارد.

وضعیت نامناسب کف پاها شرایط روحی را به شیوه‌های زیر منعکس می‌کند:

 1. احساس ناراحتی
 2. آزردگی
 3. آشفتگی و: نداشتن آرامش
 4. نداشتن قدرت و انرژی
 5. از بین رفتن شور و هیجان
 6. ضعف
 7. غم

باوجود این که شرایط زیر بنایی ناخوشی از یک فرد تا فرد دیگر متفاوت است اما بدن توانایی بهبود طبیعی حیرت انگیز و قابل توجهی دارد. به خصوص در وضعیت آرامشی که به وسیله ماساژ پاها ایجاد می‌شود. افراد سالم ذهنشان را با افکار محبت آمیز تغذیه می‌کنند تا راه ر سیدن به موفقیت را هموار کنند. از دید آن‌ها هر روز فرصتی برای انجام کارهای ارزشمند وجود دارد.

ماساژ رفلکسولوژی برای آرامش و زدودن غم و اندوه

مهار کردن غم واندوه

غصه باعث عملکرد نامناسب یا نقص و از کار افتادگی قسمت‌هایی از بدن می‌شود که امکان دارد پیامدهای احتمالی زیر را به دنبال داشته باشد:

 1. به وجود آمدن زخم در اثر یأس و ناامیدی که به تدریج انسان را از پا در می‌آورد.
 2. به وجود آمدن استرس زیاد در اثر فشار تضادهای حل نشده عاطفی.
 3. نداشتن عشق واقعی نسبت به خود و سایرین.
 4. قسی القلب شدن در راه به دست آوردن مال و ثروت.
 5. ترس از خوب نبودن که در اثر فشار باعث ایجاد درد می‌شود.
 6. انتقاد دایمی از همه کس و همه چیز.
 7. ضربه‌های ناشی از تحت کنترل دایمی بودن یا از سعی و تلاش برای بالا دست بودن.
 8. اختلال کلیه‌ها در اثر درهم شکستن، ناامیدی و دلسردی.

ماساژ پاها، انرژی زندگی را همراه با انرژی طبیعی درون بدن به سوی آزاد کردن گره‌های انرژی هدایت کرده و بدن را سرشار از عواطف و احساسات می‌کند.

حل مشکلات ممکن است خستگی زیاد ایجاد کند زیرا بدن در تلاش برای بهبود یافتن است و این انرژی‌ها به حدی قوی هستند که هر گونه نشانه‌ای را (حتی جزیی) با اهمیت می‌دانند.

 با توجه به موج احیا ء شده انرژی که به همه بدن نیرو می‌بخشد ذهن، جسم و روح آدمی (که دیگر تحت فشار قرار ندارد) بدون تردید می‌تواند به طور مؤثر و مفید عمل کند. تاریخچه ماساژ رفلکسولوژی در زمینه مقابله با ناراحتی و بیماری‌ها در سراسر جهان اهمیت زیادی دارد.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید