خانه > مطالب و آموزشهای ماساژ > اشکال مختلف درمان طبیعی

اشکال مختلف درمان طبیعی

رنگ درمانی ، آروماتراپی و گیاه درمانی همه اشکال مختلف درمان طبیعی هستند که همراه ماساژ می‌توانند ‏سبب رشد ذهن، جسم و روح شوند

واسطه‌های درمان طبیعی با ایجاد نظم و ترتیب در شیوه مداوا و درمان می‌توانند سبب رشد ذهن، جسم و روح شوند. تکنیک ” الکساندر “ وضعیت جسمی را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که عضله‌ها در وضعیت تعادل قرار گرفته و در نهایت باعث احیای انرژی درهمه بدن می‌شود.

رایحه درمانی

در ” آروماتراپی “ هنگام ماساژ بدن، از حس خاطره انگیز بوی خوش استفاده می‌شود. در این روش برای تسریع روند بهبود، هنگام ماساژ رفلکسولوژی یا پس از آن از روغن‌های بسیار عالی استفاده می‌کنند.

  • گیاه اُرس سم زدایی می‌کند.
  • ترنج مسکن اعصاب است.
  • روغن بهار نارنج اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد.

رنگ درمانی

”آروماتراپی“ با برقراری تعادل در ارتعاشات بدن، وضعیت فرد را متعادل می‌کند. تجسم رنگ هنگام انجام ماساژ رفلکسولوژی، آهنگ کلی ذهن، جسم و روح را به طور مؤثر تغییر می‌دهد. بلور و سایر سنگ‌های قیمتی خواص درمانی مؤثری دارند. آویختن یک قطعه کوارتز قرمز در هر یک از دست‌ها، ضمن ماساژ رفلکسولوژی خودباوری را تقویت می‌کند و همه بدن را سرشار از ارتعاش تازه خواهد کرد، به خصوص وقتی که به آرامی سنگ‌ها روی شکم (قسمت‌های رفلکس کننده شبکه خورشیدی) قرار داده شوند.

گیاه درمانی

” گیاه درمانی “ عبارت است از عصاره طبیعی گیاهانی که به صورت خوراکی مصرف می‌شوند و افکار تهدید آمیز مزمن را تسکین داده، تغییرات رفتاری را تعدیل و همراه با درمان ماساژ رفلکسولوژی، چرخه‌های تخریب روحی را قابل کنترل می‌کند. در حالی که پاها را ماساژ می‌دهید، همیشه یک بطری شربت آرام بخش گیاهی برای مواقعی که دچار ناراحتی روحی شدید می شوید در دسترس نگه دارید.” گیاه درمانی“ خواص پزشکی بی شماری دارد؛ زیرا گیاهان منبع طبیعی انرژی هستند و در ماساژ رفلکسولوژی برای حفظ سلامتی، نقش تکمیلی را به خوبی ایفا می‌کنند. در ”موسیقی درمانی“ سلول‌های بدن انسان به وسیله نوسانات صوتی تنظیم می‌شوند و زمانی که با ماساژ رفلکسولوژی همراه شود، می‌تواند اثرات درمانی بسیار خاصی ایجاد کند؛ چون برای پدید آوردن هماهنگی داخلی ساختار اصلی را تنظیم می‌کند.

  • موسیقی موتزارت از نظر فرکانس بالا بوده و سرشار از شور و هیجان است.
  • سرودهای گرگوری تقدس درونی ایجاد می‌کنند.
  • موسیقی دلفین و نهنگ به خانم‌های باردار، کودکان، بیماران و روان‌های ناهشیار آرامش می‌بخشد.
  • ریکی نوسان‌های جسمی را به وسیله هدایت نیروهای زنده با محیطی که فاقد انرژی وسرزندگی است تغییر می‌دهد و هماهنگ می‌کند.
  • شیاتسو راه‌های انرژی را برای نفوذ نیروهای زنده طبیعی هموار می‌کند تا به همه سلول‌های بدن برسد.

مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید