خانه > مطالب و آموزشهای ماساژ > علم پزشکی جدید و ماساژ رفلکسولوژی

علم پزشکی جدید و ماساژ رفلکسولوژی

علم پزشکی جدید و ماساژ رفلکسولوژی مکمل یکدیگرند. ترکیب این دو مزیت تلفیق علم سنتی و دانش و تکنیک پیچیده و جدید را به همراه دارد.

پزشکی ارتدکس با 300 سال قدمت در مقایسه با شیوه‌های درمان تکمیلی نظیر ماساژ رفلکسولوژی که چندین قرن از عمرش می‌گذرد، بسیار نوپاست. انواع درمان طبیعی از راه تحقیق‌های پزشکی، چشم انداز و درک وسیع‌تر از ساختار تشریحی، فیزیولوژیکی، آسیب شناسی و هم چنین عملکرد ذهن و جسم به دست آورده است.

با درک این موضوع، شیوه‌های درمان قدیمی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای یافته و با تطابق مداوم دیدگاه‌های خود توانسته است با نیاز روز افزون و متغیر اجتماع امروزی همگام شود. جالب این که بزرگ شدن فیزیکی بدن و پاها بر پیشرفت همه جانبه و پیچیده ذهن، پی در پی تأثیر می‌گذارد. افراد با رشد و اشغال فضای بیشتر هر روز احساس راحتی بیشتر کرده و به این ترتیب در زندگی اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنند.

بقراط، پدر علم پزشکی معتقد بود محفوظات ذهنی و شرایط تغییر پذیر فیزیکی ممکن است با افت و خیزهای درون انسان قابل پیش بینی باشد. با این روش درمان مناسب‌تری را می‌توان تعیین کرد، هم چنین وضعیت طبیعی، سلامت و آرامش درونی افراد را نشان می‌دهد و ناخوشی سطحی، آشفتگی یا تضاد درونی را باز می‌تاباند.

سلامتی و هماهنگی کلی

با این وجود وقتی که مشغله ذهنی ناسالم با دیدگاه‌های گمراه کننده دنیای مادی و فیزیکی به درون انسان رخنه کند، روح را از خرسندی نهایی بی نصیب می‌کند و مرز بین سلامتی و نا خوشی را از بین می‌برد. اگر این روند خود باوری و عزت نفس را تضعیف کند به احتمال زیاد بعد از آن با محرومیت ایجاد شده، خود انتقادی و انکار شخصی به طور طبیعی آشکار می‌شود. به همین علت سلامتی و هماهنگی کلی تنها وقتی ایجاد می‌شود که در تمام سطوح ذهنی، جسمی و روحی غنی سازی کامل وجود داشته باشد. اگر این فرصت‌ها نادیده گرفته شوند، درجه‌های مختلفی از نارضایتی، ناامیدی و سردرگمی ایجاد و منجر به گفت وگوی ذهنی انتقاد آمیز و ناراحت کننده می‌شوند که احتمال ناخوشی ناشی از نگرانی و ناراحتی را افزایش می‌دهند.

ماساژ رفلکسولوژی پای آقا با دو دست

پزشکی جدید با ارائه راه حل‌های بهبود دهنده دردها، نیازهای جسمی و ناراحتی‌های فکری را خیلی خوب برطرف می‌کند. وقتی که این شیوه‌ها و گام‌های اولیه مناسب بتوانند به خوبی استفاده شوند، نشانه‌های ناخوشی که با طولانی شدن در سطح روحی و عاطفی موجب تغییرهایی شده‌اند از بین رفته و سبب می‌شوند فرد احساس بهتری داشته باشد.

تغییر کامل ساختار فکری فرد و دگرگونی نگرش او عامل اساسی در جهت رسیدن به آرامش به شمار می‌رود. زیرا زندگی زاییده ادراک‌های شخصی است. دارونماها (قرص‌های بدون دارو) می‌توانند پادتن‌های مؤثری باشند، به خصوص وقتی که با اعتقاد و ایمان تجویز شوند؛ یعنی، به قدری قانع کننده باشند که عقیده مصرف کنند ه را به طور کامل تغییر دهند.

هر چیزی را که ذهن باور می‌کند در بدن به واقعیت تبدیل می‌شود

هر چند جوش خوردن استخوان‌های شکسته به وسیله ماساژ رفلکسولوژی امکان پذیر نیست اما با استراحت، درد و رنج ناشی از شکستگی تسکین یافته و با ایجاد محیطی آرام و بی دغدغه روند بهبود سرعت می‌یابد.

اثر ماساژ رفلکسولوژی در بهبودی

ماساژ رفلکسولوژی بدون این که نیاز داشته باشد خاطرات گذشته را یاد آوری کند با بهبود ذهن، جسم و روح در سطح نیمه آگاه سبب بهبود طبیعی می‌شود و به این ترتیب مانع از بروز غم، اندوه و آشفتگی عاطفی بیشتر خواهد شد. علم پزشکی جدید به ماساژ رفلکسولوژی و سایر شکل‌های درمان تکمیلی، انگیزه پیشروی در درمان را می‌دهد. ماساژ رفلکسولوژی درست مثل نشانه‌های ناخوشی، وضعیت ذهن را منعکس می‌کند. بنابراین ویژگی‌های پاها علت ریشه‌ای شرایط تغییر پذیر طولانی را قبل از این که این نشانه‌ها به عنوان ناخوشی در بدن نمایان شوند، نشان می‌دهند. اهل طب نگرش کلی‌تری نسبت به مسئله بهبود دارند و وقتی که از ماساژ رفلکسولوژی و پزشکی جدید با هم به درستی استفاده شود، ترکیب پرتحرک و فعالی ایجاد می‌شود.

برای سرعت بخشیدن به این روند هنوز عده بسیاری از آنان همراه با درمان‌های اصولی، ماساژ رفلکسولوژی را تجویز می‌کنند که نتایج چشم گیری نیز به همراه داشته است. ترکیب ماساژ رفلکسولوژی و پزشکی جدید مزیت تلفیق علم سنتی و دانش و تکنیک پیچیده و جدید را به همراه دارد، به گونه‌ای که همه می‌توانند از هر دو وجه استفاده کنند.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید