ماساژ حمام گل

ماساژ حمام گل یا استحمام با گِل به انگلیسی Mud Bath Massage موجود در سواحل مخصوصاً در مکان‌هایی که خاکسترهای آتش‌فشانی و جود دارد در برخی کشورها بسیار مرسوم است. گل درمانی تأثیری شگرفی بر روی جوان کردن چهره داشته، ضمن اینکه اثر تسکین دهنده هم دارد.  گرمای عمیق گل‌های زمین گرمایی که در ویتنام استفاده می‌شود برای پوست و بدن مفید است. در حالی که بیشتر افراد گل را کثیف و پر از میکروب می‌دانند، در ویتنام از آن برای ماساژ بدن استفاده می‌کنند. این نوع ماساژ درد و اضطراب را کاهش می‌دهد و گردش خون را بهبود می‌بخشد و هم چنین خاصیت سم زدایی نیز دارد. وقتی حمام گل انجام شد، مشتریان اغلب به اتاق بخار یا سونا  می‌روند.

استفاده از حمام‌های گل، از دوران باستان برای مداوای بسیاری از بیماری‌ها و به‌منظور زیبایی مرسوم بوده و شیوهای رایج در عصر ملکه کلئوپاترا بوده است. در آن زمان از گل و الی دریای مرده sea dead روی پوست استفاده می‌شده تا عناصر طبیعی آن جذب پوست شود. اما امروزه از گل درمانی به‌عنوان روشی مفرح و برای ایجاد آرامش و تجربه‌ای تجملی یاد می‌شود. خستگی عضلانی، بیماری‌های عصبی، مشکلات مفاصل، بیماری سیستم کلیوی و نیز مداوای مجاری ادرار، هم چنین حمام گل، اثر شگرفی بر روی بهبود و جوانی پوست دارد، باعث تمیزی بدن و نیز احساس آرامش می‌شود.

در گل درمانی، گل، متشکل از خزه دریایی (جلبک دریایی)، خاکسترهای آتش‌فشانی و خاک رسی است که حاوی مواد معدنی است که با آب برگرفته از چشمه‌های آلی و نوشیدنی مخلوط شده است.  آن طور که در داستان‌های زمان‌های گذشته آمده، آب و گل طبی حاوی اکسیر جوانی است و می‌تواند در بهبود برخی از بیماری‌های پوستی مفید باشد.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید