خانه > مطالب و آموزشهای ماساژ > ماساژ حوله آتشین

ماساژ حوله آتشین

ماساژ حوله آتشین بعنوان یک تکنیک چینی‎ ‎چیست و نحوه انجام آن چگونه است و چه فواید و و مزایایی برای ‏سلامتی روح و جسم انسان دارد

درمانگران ماساژ چینی خوشحال می‌شوند یک ماساژ با حوله آتشین به انگلیسی Fire Towel Massage به شما ارائه دهند.  چین با ماساژهای قدیمی مشهور است و این یکی را واقعاً باید امتحان کنید. ماساژ حوله آتشین روشی است که از آتش برای درمان و ریلکس کردن استفاده می‌کند. در این ماساژ قبل از اینکه از طناب و پارچه و الکل برای برافروختن آتش و کباب کردن بدن مشتری استفاده شود او را به روش سنتی ماساژ می‌دهند. هرچند خطرناک به نظر می‌رسد، اما واقعاً این‌طور نیست. در واقع بسیاری از افراد تعجب می‌کنند که این ماساژ چقدر آرامش بخش است.

جوان ماسور مصری از آتش برای ماساژ مشتریانش استفاده می‌کند و معتقد است که این کار برای تسکین دردهای عضلانی مؤثر است. یک ماسور (ماساژ دهنده) مصری برای تسکین دردهای عضلانی مراجعین به سالن خود از آتش استفاده می‌کند. عبدالرحیم سعید 35 ساله از یک روش قدیمی مربوط به دوره فراعنه مصر استفاده می‌کند که به حوله آتشین معروف است.

نحوه انجام ماساژ حوله آتشین

این روش با یک ماساژ معمولی با استفاده از روغن و بابونه شروع می‌شود تا باعث گردش خون و کاهش برخی دردها در مناطق آسیب دیده بدن شود. سپس نوبت گرما می‌رسد. مشتری به پشت، روی تخت مخصوص می‌خوابد و سعید چندین لایه حوله و مواد عایق را پشت او قرار می‌دهد. سپس روی حوله الکل میر یزد و آن را آتش می‌زند.

حدود یک دقیقه حوله در آتش، پشت مشتری می‌سوزد و قبل از شعله‌ور شدن آن، سعید با یک حوله مرطوب دیگر آن را خاموش می‌کند. وی می‌گوید که به این، ماساژ آتشین می‌گویند که رطوبت را از بدن جذب می‌کند. او می‌گوید این روش را روی افرادی که فشار خون بالا دارند یا دچار نارسایی کلیه یا هموفیلی هستند امتحان نمی‌کند. ماساژ روغن معطر و حوله داغ تأثیری عمیق در باز شدن گرفتگی‌های عضلانی دارد و به کسانی که از دردهای موضعی رنج می‌برند توصیه می‌شود.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید