خانه > مطالب و آموزشهای ماساژ > ماساژ صحیح صورت و نکات قبل از آن

ماساژ صحیح صورت و نکات قبل از آن

آموزش ماساژ صحیح صورت و نکاتی که باید قبل از آن رعایت کنیم، ماساژ صورت در چه مواردی ممنوع است و ‏در صورت وجود آکنه چطور ؟

ماساژ صورت به شکل دایره‌های کوچکی معمولا از قسمت‌های میانی صورت شروع شده و با نظم خاصی به طرفین صورت و گردن امتداد می‌یابد و در همان حال نقاط خاصی از پوست، تحت فشار و تحریک موضعی قرار می‌گیرند.

از شایع‌ترین این نقاط می‌توان نقاطی در ریشه‌ بینی، دو طرف گوشه‌های دهان، جلوی گوش، گوشه‌های داخلی چشم، روی گیجگاه و نقطه‌ای بین لب فوقانی و چانه را نام برد.

توجه کنید که ماساژ باید به صورت حرکت آهسته و نقطه به نقطه انگشتان انجام گرفته و این حرکت باید کاملا ملایم و بدون فشار بوده و در ضمن نباید باعث کشیده شدن پوست شود. جهت حرکت دست باید به صورت دایره‌ای کوچک به سمت بالا بوده و عضلات صورت نباید به طرف پایین کشیده یا فشرده شوند.

قبل از انجام ماساژ چه نکاتی باید رعایت شود؟

قبل از انجام ماساژ، شست‌وشوی دست فرد ماساژدهنده با آب و صابون ضروری است. اگر فرد لنز چشمی دارد باید در آورده شود. مصرف کرم یا روغن ماساژ نیز الزامی است

ماساژ در چه مواردی ممنوع است؟

اگر پوست صورت شما دارای زخم باز یا بریدگی، آکنه شدید یا کورک یا هر نوع عفونت پوستی دیگر و التهاب یا اگزمای شدید است، و یا چنان چه اسکار جوشگاه جدیدی در صورت شما ایجاد شده و یا در حال شکل‌گیری است، نباید سراغ ماساژ بروید.

در این موارد بهتر است قبل از ماساژ پوست صورت، با پزشک مشورت کنید.

برای آکنه هم ماساژ ممنوع است؟

در مورد بیماری آکنه و روزاسه روش ماساژ خاصی وجود دارد که از مرکز صورت شروع شده و با حرکت ملایم جادویی به سمت اطراف و به طرف گردن کشیده می‌شود که باعث بهتر شدن حرکت لنفی صورت شده و ادم و قرمزی شدید را که همواره در این بیماران وجود دارد، کاهش می‌دهد. از این روش به عنوان درمان مکمل بیماری روزاسه می‌توان استفاده کرد، ولی در کل توصیه اصلی این است که در صورت وجود سایر بیماری‌های پوستی در صورت، این کار انجام نگیرد و هر نوع ماساژ پوستی توسط فرد تعلیم دیده و بدون عجله و کشش خاصی صورت پذیرد.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید