ماساژ گوآشا

ماساژ گوآشا بعنوان یک روش ماساژ سنتی چینی چیست، چگونه انجام می‌شود و چه فواید و مزایایی برای ‏سلامتی انسان دارد

ماساژ گوآشا به انگلیسی Guasha Massage در چین با استفاده از یک وسیله با لبه صیقلی انجام می‌شود که روی پوستی که قبال با روغن چرب شده با فشار حرکت داده می‌شود. به‌طور سنتی، درمانگران از ابزار جادویی و ارزان‌قیمتی مثل شاخ و استخوان حیوانات، سکه ساییده، قاشق یا سنگ یشم استفاده می‌کردند. به‌طورمعمول از یک درپوش فلزی با لبه گرد هم استفاده می‌شود. برخی گیاهان مثل ریشه زنجبیل قبل از ماساژ از بالا به پایین روی ستون فقرات ریخته می‌شود. فشار ابزارها روی پوست و عضلات برای برخی افراد تجربه لذت‌بخشی نیست. کسانی که تحمل بالایی نسبت به درد دارند باید حتماً این ماساژ را امتحان کنند؛ اما برخی افراد تحمل این درد برای رسیدن به‌سلامت و آرامش را لازم نمی‌دانند.

ماساژ گوآشا یک روش درمانی سنتی چینی است که مستلزم خراش دادن قسمت پشت برای تخلیه مایعات و سموم اضافی است. گوآشا برای بهبود سرماخوردگی و تب با بهبود جریان انرژی بدن استفاده می‌شود. یک روش ترویج گردش خون و از بین بردن گرمای سمی، خون و لنف از بدن، برای تمیز کردن درد، مالش پوست با ابزار مخصوص از شاخ بوفالو و مس است. گوآشا یک درمانی کامل و کل‌نگر است که نه تنها بیماری حاد و درد را درمان می‌کند بلکه به حفظ سلامتی بدن کمک می‌کند تا بتوانیم با سرعت زیاد حرکت کنیم و سرعت زندگی ما را جابجا کند.

ماساژ گوآشا توسط ماسور خانم

ماساژ گوآشا تمرین استفاده از ابزاری برای اعمال فشار و خراشیدن پوست برای تسکین درد و تنش است. این عمل باعث کبودی نور می‌شود که اغلب به‌صورت لکه‌های بنفش یا قرمز مشهور به petechiae یا sha ظاهر می‌شود. نام guasha – تلفظ gwahshah – از کلمه چینی برای خراشیدن گرفته شده است. همچنین ممکن است به آن پوست خراش، قاشق یا سکه گفته شود. طبق طب سنتی چینی، کی یا چی انرژی‌ای است که در بدن جریان می‌یابد.

بسیاری از مردم بر این باورند که برای اطمینان از صحت و سلامتی فرد باید هوشیاری فرد متعادل و روان باشد. مردم همچنین بر این باورند که چی می‌تواند مسدود شود و باعث درد یا تنش در عضلات و مفاصل شود. ماساژ گوآشا قصد دارد این انرژی مسدود شده را برای تسکین درد یا سفتی جابجا کند.  طب سنتی آسیای شرقی همچنین سکون خون را علت درد و بیماری می‌داند. یکی دیگر از اهداف ماساژ گوآشا حرکت خون جمع شده یا راکد برای تسکین علائم است.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید