خانه > مطالب و آموزشهای ماساژ > ماساژ یومی‌هو یکی از پرطرفدارها

ماساژ یومی‌هو یکی از پرطرفدارها

یومی‌هوتراپی از پرطرفدارترین ماساژها ست. این ماساژ یکی از رشته‌های طب جاگزین و یکی از روش‌های درمان طبیعی است که نگاهی سیستماتیک به بدن دارد.

در حال حاضر بیش از 100 روش ماساژ در دنیا وجود دارد که بیشتر آنها قدمتی کمتر از 30 سال دارند. در طی سال های اخیر تئوری‌ها و ایده‌های زیادی در زمینه ماساژ بیان شده است. ماساژهای زیادی وجود دارند که در انواع درمان‌ها طبیعی و مکمل در جامعه کنونی جایگاه ویژه ای دارند.

ماساژ یومی‌هوتراپی یکی از پرطرفدارترین ماساژها می‌باشد. این نوع ماساژ یکی از رشته‌های طب جاگزین است و همچنین یکی از روش‌های درمان طبیعی که نگاهی سیستماتیک به بدن انسان دارد. پایه‌گذار یومی‌هوتراپی دکتر سایونجی ماسایوکی می‌باشد که رئیس انیستیتو طب و پیشگیری ژاپن می‌باشد. این روش مربوط به سال 1982 و در ژاپن معرفی شده است و تا به امروز جهانی گردیده و به علت نتایج درخشان و یگانه آن در پنج قاره جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و در پاره‌ای از دانشگاه‌ها و انیستیتوهای جهان تدریس می‌شود. در ایران هم در سال 1992 توسط خود دکتر سایونجی ماسایوکی معرفی شد.

یومی‌هو که از ترکیب دو واژه چینی گرفته شده که به معنای ایجاد تعادل در لگن خاصره است. دکتر ماسایوکی پس از بیست سال تحقیق در روش‌های درمانی طبیعی در شرق به ویژه در چین و ژاپن با انتخاب امتیازات و برتری‌های تکنیکی و شیوه‌های درمانی گوناگون و ترکیب آنها روش درمانی نوین یومی‌هوتراپی را ابداع کرد.

این روش درمانی از روش‌های درمانی پزشکی شائولین (اصلاح مفاصل و اسکلت انسان) که نزدیک به استئوپاتی (تشخیص و درمان مشکلات حرکتی) و کایروپراکتیک (علم شناخت مفاصل به ویژه ستون فقرات) می‌باشد بهره می‌گیرد.

یومی‌هوتراپی از 4 روش ماساژ معروف گرفته شده است که عبارتند از:

  1. شیانزوء (فشار درمانی)؛
  2. ماساژ چینی (مسیر نادی‌ها)؛
  3. رفلکس‌تراپی (بازتاب‌درمانی)؛
  4. انرژی‌درمانی.

یومی‌هوتراپی 2 جنبه دارد:

  1. جنبه پیشگیری؛
  2. جنبه درمانی.

در جنبه پیشگیری با ایجاد تعادل و هورمونی در بدن ایجاد قرینگی در اندام‌ها، نرم نگه داشتن عضلات و مفاصل، سالم نگه داشتن سیستم گوارش و تنفس، بهبود سیستم گردش خون و سیستم لنفاوی، بهبود عملکرد غده‌های درون ریز و بالاخره در افزایش سطح قدرت خوددرمانی بدن این امکان را می‌دهد که با تنی سالم و روحی شاداب و پر انرژی در مقابل بروز بیماری‌ها مقاوم کند و کمتر در معرض بیماری قرار بگیرد.

در جنبه درمانی با بیشترین کاربرد و اثربخشی در اصلاح و رفع مشکلات سیستم حرکتی همچون:

ناراحتی های مفصلی، آرتروز، دیسک سیاتیک و رفع دردها، سردردها، سرگیجه‌ها، بهبود قدرت بینایی، آسم و پاره‌ای از انواع آلرژی و ناراحتی زنان و زایمان و سیستم گوارشی و… می‌توان نام برد.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید