خانه > مطالب و آموزشهای ماساژ > پس از ماساژ درمانی

پس از ماساژ درمانی

معرفی روش هایی که میتوانید پس از انجام ماساژ از خود مراقبت کنید چه چیزی بخورید یا بیاشامید و در چه وضعیتی بمانید

پس از انجام ماساژ باید از خود مراقبت کنید و این زمان دقیقاً از وقتی آغاز می‌شود که ساعت ماساژدرمانی شما به اتمام می‌رسد، یعنی زمانی که از روی میز درمانگر برمی‌خیزید باید مراقب کمرتان باشید.

سرتان را به سمتی از میزی که دوست دارید از آن برخیزید بچرخانید، روی آن کمی بغلتید… همانطور که دارید بر روی نشیمنگاه قرار می‌گیرید، بگذارید قسمت پایین پاهایتان در لبه میز آویزان شوند. اطمینان حاصل کنید در لبه میز نشسته‌اید و قبل از اینکه بایستید بگذارید چرخش‌تان تنظیم شود. هنگامی که قصد دارید برخیزید اطمینان حاصل کنید هر دو پاهایتان روی زمین قرار گرفته‌اند. این کار به شما کمک می‌کند بتوانید نیرومند و با انرژی پا بر زمین بگذارید.

پس از ماساژدرمانی کمی آب بنوشید. این کار باعث می‌شود کلیه‌ها سمومی را که از طریق ماساژ در بدن انتشار یافته، دفع کنند. این کار همچنین باعث جذب مجدد آب توسط عضله‌ها و افزایش فعالیت سیستم گردشی می‌شود. آب باعث می‌شود وقتی پشت‌تان روی نخاع که از مقدار زیادی آب تشکیل شده قرار می‌گیرد کمر دردتان کمتر شود، بدین معنا که از دست رفتن آب می‌تواند به کمردردتان مربوط باشد.

ماساژ خانگی / ماساژ متحرک خود را با دوش نمک اپسوم (Epsom) ادامه دهید. در غیر این صورت می‌توانید هنگامی که به خانه می‌رسید این کار را انجام دهید. نمک اپسوم حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری است؛ منیزیم موجب کاهش استرس، بهبود خواب، عملکرد بهتر عضلات و اعصاب و نیز کاهش تورم، تسکین درد و گرفتگی عضلات می‌گردد. سولفات‌ها موجب بهبود جذب مواد مغذی و پروتئین‌ها توسط مفاصل، بافت مغز و مواد بزاقی می‌گردد. توصیه می‌شود 2 فنجان از این نمک را در وان آب گرم ریخته و به مدت 12 دقیقه در آن فرو روید.

ماساژ  کمر خانم توسط ماسور خانم

از وضعیت قرار گرفتن خود آگاه باشید، پس از ماساژدرمانی، وضعیت یوگا به خود بگیرید. در صورتی که پس از ماساژ سر کار خود باز می‌گردید موقعیت محل کار و صندلی خود را کنترل نموده و آن را اصلاح نمایید. برای این کار ارزش آن را دارد که برای تهیه صندلی محل کار و جایگاه خود هزینه نمایید.

کفش‌هایتان را بررسی کنید. از اینکه بدانید پوشش پاها ممکن است به وضعیت اندام‌تان آسیب برساند شگفت‌زده خواهید شد. اگر بتوانید وضعیت نامناسب خود را اصلاح نمایید خواهید توانست هر گونه آسیب یا محدودیت‌های جسمانی را برطرف نمایید.

بطور منظم ورزش و نرمش‌های کششی انجام دهید. همواره انعطاف بدنتان را حفظ کنید. عضلات دوست دارند حرکت نموده و از درد رها شوند. کشش عصب سیاتیک نرمش بسیار خوبی است که به حفظ انعطاف بدن و افزایش محدوده حرکت مفاصل کمک می‌کند. با کشش استاتیک، عضله در وضعیت کشش قرار می‌گیرد و بی‌حرکت و ثابت باقی می‌ماند. در صورتی که این نوع کشش به دقت انجام گیرد موجب تشدید آسیب‌های بدن نمی‌گردد. از درمانگر خود بخواهید روش صحیح کشش استاتیک در وضعیت مناسب خود را به شما نشان دهد.

مزیت ماساژ خانگی این است که پس از ماساژ در حالیکه آرام و راحت هستید می‌توانید به رختخواب بروید. زمانی که خواب هستید بدن کار بازسازی خود را انجام می‌دهد. چرت 20 دقیقه‌ای پس از ماساژ می‌تواند موجب تقویت بدن، ذهن و روح گردد.

زن بدون لباس دراز کشیده بر روی شکم در حال گرفتن ماساژ سنگ داغ

مبلغی را جهت مثبت‌اندیشی هزینه کنید. افکار منفی ، درد را در بدن حفظ می‌کنند، افکار منفی = درد. استفاده از جملات مثبت و تصدیقی را در زندگی روزمره بیاموزید. اطمینان حاصل کنید درمانگر تان نگرش مثبت به زندگی دارد؛ راه ساده برای این کار این است که به حرف‌های درمانگرتان در مورد زندگی گوش فرا دهید. ذهن سالم در بدن سالم است.

اطمینان حاصل کنید ماساژ را به عنوان بخشی از برنامه حفظ سلامتی‌تان بطور منظم انجام می‌دهید. می‌توانید این کار را با درمان‌های دو هفته یکبار انجام دهید تا زمانی که بدن در بهترین شرایط خود را برای فعالیت مجدداً برنامه ریزی نماید. پس از آن می‌توانید ماساژدرمانی را به فواصل 6 الی 8 هفته انجام دهید.

مزایای ماساژ منظم در برنامه مراقبت از بهداشت و سلامت فردی عبارتند از افزایش محدوده حرکت، افزایش مقاومت در برابر بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا، کاهش روزهای بیماری و افزایش طول عمر. ماساژ را بخشی از برنامه مراقبت از سلامتی خود قرار دهید تا سالم و خوشبخت زندگی کنید.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید