خانه > مطالب و آموزشهای ماساژ > در جلسه ماساژ درمانی چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

در جلسه ماساژ درمانی چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

در جلسه ماساژ درمانی منتظر چه چیزهایی باشیم؛ چه اتفاقاتی رخ می‌دهد؟ ماساژتراپیست چه کارهایی انجام ‏می‌دهد و ما چه آمادگی باید داشته باشیم؟

پاسخ بستگی به نوع ماساژی دارد که دریافت می‌کنید. در اینجا ماساژ سوئدی ذکر شده است.

در ویزیت اول احتمالا ماساژ درمانگر از شما در مورد سابقه پزشکی پرسش‌هایی خواهد کرد. سپس برخی سؤالات در مورد وضعیت جسمی فعلی شما، روش زندگی، میزان استرس، هرگونه تجربه درد و اینکه به دنبال چه درمانی هستید مطرح می‌شود.

اتاقی که ماساژدرمانی در آن انجام می‌شود بطور مشخص گرم و دارای نور ملایم می‌باشد. در صورت تمایل شما، از یک موسیقی آرام‌بخش، نور شمع و بخور با یک رایحه دلپذیر استفاده می‌شود. اغلب برای مالش پوست از اسانس‌های روغنی برای بالا بردن کیفیت ماساژ استفاده می‌شود. شما می‌توانید ماساژ کل بدن و یا ماساژ موضعی را درخواست کنید. می‌توانید روی قسمت‌های دیگر بدن یک حوله یا ملافه بیندازید. روی یک تخت راحت پوشش دار که اغلب دارای جایگاه سری است و نیاز به چرخش سر و گردن ندارد دراز می‌کشید.

متخصصین ماساژ سوئدی ممکن است از انواع ضربه‌ها و تکنیک‌های مختلف استفاده کنند. شما می‌توانید ماساژ کلی بدن یا ماساژ متمرکز بر مناطق دردناک یا تحت کشش را درخواست نمایید. توصیه می‌کنیم هر زمان که احساس ناراحتی و درد کردید درمانگر را مطلع سازید. یک جلسه درمان معمولا بین ۳۰ الی ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

ماساژ نشسته، روی صندلی و با لباس درحالی‌که جلوی بدن به صندلی تکیه دارد انجام می‌شود. ۵ الی ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و برای ماساژ کتف و پا کاربرد دارد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان متغیر است. برای کاهش استرس اغلب هفته‌ای یک مراجعه توصیه می‌شود. برای وضعیت‌های حاد تعداد جلسات درمان بستگی به طبیعت بیماری دارد. معمولا ماساژدرمانی به منظور تکمیل درمان از سوی پزشک توصیه می‌شود.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید