افسانه‌زدایی از ماساژ: هر آنچه که همیشه می‌خواستید درباره ماساژ بدانید

ماساژوری که در حال انجام ماساژ روی پشت فردی در محیطی با نور طبیعی است

اگر گره‌هایی در گردن یا دردی در پشت دارید که به سادگی برطرف نمی‌شوند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که یک جلسه ماساژ رزرو کنید.

با این حال، وقتی نگران جزئیات هستید ممکن است که کمی سخت باشد تا ریلکس کنید، آرام بگیرید و از تمام مزایای ماساژ خود بهره‌مند شوید. چه لباسی بپوشید؟ آیا صحبت کردن مجاز است؟ چطور بفهمید درد خوب چه حسی دارد؟ اگر این نوع سؤالات در ذهن شما وجود دارند، چند نفس عمیق بکشید و بدانید که تنها نیستید.

درمان‌های سلامتی کمی هستند که به اندازه ماساژ، نزدیک و شخصی باشند، بنابراین قابل درک است که اگر قبل از درمان خود احساس نگرانی یا سردرگمی کنید. با وجود این همه افسانه و سوءتفاهم درباره ماساژها، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا از بروز هر گونه لحظه ناخوشایندی جلوگیری کنید.

به خاطر داشته باشید: ماساژور شما برای ارائه یک خدمت ایمن، حمایتی و راحت در آنجاست. آن‌ها قبل از شروع جلسه با شما صحبت خواهند کرد تا بفهمند بدن شما چگونه احساس می‌کند، ترجیحات فشار بر روی شما و هرگونه آسیب یا دردی که ممکن است تجربه کنید را متوجه شوند. صادق و باز بودن در این مشاوره به آنها کمک می‌کند تا ماساژ را سفارشی و اطمینان حاصل کنند که شما با احساسی عاری از استرس و سرشار از رضایت از آنجا بیرون می‌روید.

آماده‌اید تا با اطمینان اولین ماساژ کامل بدن خود را رزرو کنید؟ بیایید هفت تا از رایج‌ترین افسانه‌ها درباره ماساژ در خانه را با هم مرور کنیم.

مردی که در حال انجام حرکت ددلیفت با وزنه در باشگاه است
تقویت عضلانی با وزنه: اهمیت ماساژ بعد از تمرینات ورزشی

افسانه 1: ماساژهای ورزشی تنها برای ورزشکاران حرفه‌ای و دوستداران باشگاه‌های بدنسازی است

غلط. هر کسی که بدن خود را حرکت می‌دهد می‌تواند از ماساژ ورزشی بهره‌مند شود، پس خیلی درگیر نام آن نشوید. تکنیک‌های استفاده شده معمولاً بر روی یک منطقه خاص از بدن که ممکن است به دلیل آسیب دیدگی یا استفاده بیش از حد ایجاد شده باشند، نیاز به توجه اضافی دئاشته باشند متمرکز هستند.

در حالی که این دردها و ناراحتی‌ها ممکن است به دلیل فعالیت‌های فیزیکی شدید ایجاد شوند اما سفتی و گرفتگی همچنین می‌تواند به دلیل صرف زمان زیاد پشت میز کار هم ایجاد شود.

ماساژهای ورزشی معمولاً از فشار قوی‌تر و تکنیک‌های تخصصی برای آزاد کردن تنش و کمک به بازیابی در بافت پیوندی ما استفاده می‌کنند. به دلیل اینکه ماساژ ورزشی بر روی درمان نقاط مشکل دار متمرکز است، ممکن است در طول درمان کمی ناراحتی را تجربه کنید.

در حالی که شما هرگز نباید در طول ماساژ درد شدیدی را تجربه کنید، خواهید دید که ماساژ ورزشی نسبت به ماساژ سوئدی آرامش‌بخش، شدیدتر است.

زن بارداری که در حال جارو کردن خانه است در حالی که کودک و سگ کنار او هستند
تمیز کردن خانه در دوران بارداری: یک فعالیت خانگی با حضور فرزند و حیوان خانگی

افسانه 2: شما نمی‌توانید در دوران بارداری ماساژ بگیرید

غلط. مادران باردار هم شایسته رزرو زمانی برای مراقبت از خود هستند. اما مهم است که یک ماساژ بارداری تخصصی را رزرو کنید.

ماساژهای بارداری از تکنیک‌های ملایمی استفاده می‌کنند که می‌توانند ورم دست‌ها و پاها را تسکین دهند و حتی می‌توانند درد مفاصل و تنش عضلانی را کاهش دهند. علاوه بر این، این درمان‌ها می‌توانند جریان خون را افزایش و اضطراب را کاهش دهند و حتی به شما کمک کنند تا در دوران بارداری بهتر در شب‌ها استراحت کنید.

در حالی که ماساژهای بارداری 100٪ برای هر دوی مادر و کودک ایمن هستند، اما باید اقدامات احتیاطی انجام شود. قبل از اینکه ماساژ بارداری انجام دهید، به ویژه اگر در سه ماهه اول بارداری هستید یا بارداری پرخطر دارید یا با علائم ناخوشایند دست و پنجه نرم می‌کنید، حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

افسانه 3: آیا برای گرفتن ماساژ باید کاملاً لخت شوید؟

قطعاً نه! بسته به نوع ماساژی که رزرو کرده‌اید و نواحی که درمان می‌شوند، ماساژور شما به سطحی از دسترسی به بدن شما نیاز خواهد داشت. با این حال، کاملاً لخت شدن قطعاً بخشی از فرآیند نیست.

قبل از شروع درمان، ارائه‌دهنده شما یک مشاوره اولیه را انجام خواهد داد تا نیازهای شما را درک کند و در صورت نیاز، توصیه کند که چه زمانی لباس‌های خود را در بیاورید.

پوشیدن لباس‌های گشاد و راحت که به راحتی قابل بالا کشیدن یا کنار زدن باشند، ایده خوبی است. به عنوان مثال، اگر از درد ناحیه ساق پا رنج می‌برید، شلوار پاچه‌گشاد یا دامن بپوشید. اگر مشکل در گردن یا شانه شما باشد، ممکن است نیاز باشد که بالای لباستان را درآورید یا دکمه‌های پیراهن خود را باز کنید.

اگر ماساژ کامل بدن را رزرو کرده‌اید، پوشیدن لباس زیر (یا هر چیزی که با آن راحت هستید) به ماساژور شما امکان خواهد داد تا بهترین درمان ممکن را ارائه دهد. حوله‌ها و پوشش‌ها برای حفظ حیا و راحتی استفاده خواهند شد، بنابراین شما در طول جلسه گرم و حمایت‌شده خواهید بود.

ماساژ سر راحت بخش در حال انجام توسط یک ماساژ درمانگر برای یک زن دراز کشیده
ماساژ آرامش بخش سر: لذت بردن از لمس‌های آرام در یک محیط آرام

افسانه 4: تمام ماساژها دردناک و ناراحت‌کننده هستند

نه. در حالی که ممکن است کمی ناراحتی اولیه احساس کنید، به ویژه اگر برای عضلات بسیار سفت شده ماساژ دریافت می‌کنید، ماساژ شما نباید دردناک باشد.

مهم است که با درمانگر خود صحبت کنید و از آنها بخواهید فشار خود را مطابق با نیازهای شما تنظیم کنند. گفتگوی باز در طول جلسه منجر به فواید عمیق‌تر و درمانی آرام‌تر و لذت‌بخش‌تر خواهد شد.

علاوه بر این، مطمئن شوید که در ابتدای ماساژ به ماساژتراپیست خود درباره هرگونه آسیب‌دیدگی یا مشکلات اطلاع دهید تا بتوانند تکنیک‌های خود را متناسب با بدن شما شخصی‌سازی کنند.

ماساژ درمانگری که در حال انجام ماساژ پا برای ریلکسیشن است.
لذت بخشی و آرامش پا: تجربه ماساژ حرفه‌ای در خانه

افسانه 5: آیا همه انواع ماساژ یک چیز یکسان نیستند؟

قطعاً خیر! انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد که بسته به بدن و نیازهای شما فواید متفاوتی دارند.

سبک‌های شدیدتر ماساژ، مانند ماساژ ورزشی و بافت عمیق، درمان‌های هدفمندی را ارائه می‌دهند که عضلات متشنج یا گره‌خورده را آزاد می‌کنند. از سوی دیگر، ماساژهای سوئدی از ضربات ملایم و فشار سبک برای کمک به شما در آرامش و ریلکسیشن استفاده می‌کنند.

همچنین طیف گسترده‌ای از ماساژهای تخصصی از جمله دریناژ لنفاوی، رفلکسولوژی و حجامت وجود دارد که هر کدام قسمت‌های مختلفی از بدن را تحریک می‌کنند و به آزادسازی جسمی و ذهنی کمک می‌کنند.

افسانه 6: شما نیاز دارید به سالن ماساژ بروید تا یک ماساژ حرفه‌ای دریافت کنید

غلط. شما می‌توانید لذت مراقبت از خود را با استفاده از خدمات ماساژ سیار در راحتی خانه خود تجربه کنید!

دیگر بهانه‌ای برای اینکه وقت رفتن به سالن ماساژ را ندارید یا اینکه اسپا نمی‌تواند شما را پذیرش کند وجود ندارد. فقط کافی است با استفاده از وب‌سایت ماساژستان یک درمانگر ماساژ سیار با همه لوازم ضروری مراقبت: میزها، حوله‌ها و روغن‌ها برای خانه خود رزور کنید.

بیشتر ارائه‌دهندگان خدمات ماساژ در پلتفرم ما درمان‌هایی را از 60 تا 120، با قابلیت رزرو در هر روز هفته از 6 صبح تا 11 شب دقیقه ارائه می‌دهند. اگر در سفر هستید یا به کمی آرامش در روز کاری خود نیاز دارید، حتی می‌توانید یک درمانگر ماساژ را برای آمدن به هتل یا دفتر کار خود رزرو کنید، که به شما برای لذت بردن از مراقبت از خود انعطاف کامل را می‌دهد.

یک زن جوان با حوله‌ای دور سر بسته شده پس از ماساژ، آب می‌نوشد.‏
اهمیت نوشیدن آب: تجدید قوا پس از لذت ماساژ

افسانه 7: شما بعد از ماساژ نیازی به نوشیدن آب ندارید

غلط. هیدراته بودن بعد از ماساژ بسیار مهم است. در نهایت، نوشیدن آب، با دفع سموم و زائدات متابولیکی از سیستم بدن شما که از طریق تکنیک‌های ماساژ آزاد شده‌اند، به بهبودی پس از ماساژ شما کمک می‌کند.

ماساژها همچنین می‌توانند باعث کم آبی بدن شوند، زیرا دستکاری عضلات می‌تواند آنها را از آب تهی کند. شما باید نوشیدن آب پس از ماساژ را به همان روشی که پس از ورزش می‌کنید، در نظر بگیرید: وقتی عضلات کار می‌کنند، می‌توانند آب و الکترولیت‌ها را از دست بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید