ماساژ حلزون و تاثیر کلاژن بر روی پوست شما

ماساژ حلزون یک درمان زیبایی نوآورانه است که فواید زیادی برای پوست شما دارد. بخوانید که چگونه کلاژن طبیعی ترشح شده توسط حلزون به کاهش چین و چروک پوست کمک می کند.

ماساژور حلزون ها را بر روی صورت دختر جوان هدایت میکند

در بسیاری از کشورهای آسیایی ماساژ حلزون یا حلزون تراپی Snail Massage روی صورت افراد برای داشتن پوستی زیبا انجام می‌شود. هم چنین یکی از محبوب‌ترین مواد در زمینه مراقبت از پوست در کشور کره است و بیشتر مردم دست کم یک محصول حاوی حلزون را در برنامه روتین خود دارند. آلوئه ورا، عسل، اسید هیالورونیک، چای سبز، روغن درخت چای، عصاره ریشه شیرین بیان تنها برخی از ترکیبات خاصی هستند که جز محصولات پوست کره‌ای بشمار  می‌روند. همان طور که حلزون روی پوست می‌خزد، مخاط را روی پوست ترشح می‌کند و مانند ماسک عمل می‌کند. روش درمانی حلزون تراپی به ترمیم پروتئین‌ها، اسیدهیالورونیک، الاستین، ضد میکروب، پپتیدها، گلیکول اسید و آنتی‌اکسیدان‌ها روی پوست کمک می‌کند.

از مخاط حلزون در دوران یونان باستان برای کمک به ناخوشی‌های داخل بدن، مانند سوء هاضمه یا سرفه، و همچنین التهاب پوست کاربرد داشته است. طبق تحقیقات زیبایی، حلزون برای بازسازی پوست لازم است. آن‌ها مخاطی دارند که به از بین بردن زخم‌ها، چین و چروک‌ها، سوختگی‌ها و دیگر علائم زشت صورت و بدن کمک می‌کند. طبق توصیه کارشناسان افراد بالای 30 سال هر شش ماه یک بار و افراد بالا چهل سال هر 4 ماه یک بار می‌توانند این عمل جوان‌سازی پوست را انجام دهند.

تاریخچه ماساژ حلزون

بقراط از نخستین کسانی است که استفاده از حلزون را برای مراقبت از پوست توصیه کرده بود. شاید تا چندی پیش که در مورد فواید قرار دادن حلزون زنده روی پوست بدن چیزهایی می‌شنیدید، تعجب می‌کردید؛ ولی در حال حاضر با انجام تحقیقات روی فواید این روش برای پوست، می‌توانید با خیال راحت‌تر و مطمئن‌تری از آن استفاده کنید.

تأثیر کلاژن

پوست انسان و حلزون اوکراینی تقریباً دارای عناصر یکسانی هستند و تعادل بین کلاژن و الاستین و هالورانیک موجود در پوست حلزون تقریباً مشابه پوست انسان است. کلاژن، پروتئین اساسی نگه‌دارنده ساختمان پوست است. کیفیت و کمیت کلاژن پوست نقش زیادی در ظاهر آن دارد. به نظر می‌رسد که در یافت مقادیر متعادل کلاژن منجر به پدیدار شدن آثار جوانی پوست می‌شود. الاستین پروتئینی است که در تمام بافت‌های پیونددهنده یافت می‌شود. این پروتئین مسئول حفظ توانایی بافت‌ها در برگشتن به حالت اولیه خودشان بعد از کشیدگی است. الاستین پروتئین ضروری برای حفظ جوانی و حالت کشسانی و ارتجاعی پوست است.

تعادل بین کلاژن و الاستین موجود در پوست حلزون همیشه حفظ می‌شود، زیرا حلزون به‌طور طبیعی توانایی تولید مادهای را دارد که باعث تجدید پوست و حفظ سلامت آن می‌شود. وقتی پوسته حلزون آسیب می‌بیند، به‌طور طبیعی مادهای را تولید می‌کند که باعث‌ترمیم آن می‌شود. این ماده حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها، مواد ضد التهاب، تقویت کننده‌ها، پروتئین‌ها، کو آنزیم‌ها و مواد ارتباط دهنده سلولی است.

ترشحات حلزون، سلول‌های آسیب دیده پوست را حل می‌کند و باعث ایجاد سلول‌های جدید و سالم می‌شود. در حقیقت باعث تجدید پوست می‌شود. حلزون به دلیل داشتن این ماده، هرگز دچار عفونت یا التهاب پوستی نمی‌شود. وقتی حلزون روی پوست قرار داده شود، حرکت آن و ترشحات بر روی پوست، به‌مرور زمان باعث نرمی، شفافیت و کاهش قرمزی و التهاب پوست می‌شود. حلزون تراپی در حقیقت باعث تجدید پوست می‌شود. این روش و درمان زیبایی به نام سلبریتی اسکارگوت کورس خوانده شده و جدا از آن شامل ماساژ صورت، ماسک است.

ماساژتراپیست حلزون ها را بر روی صورت زن جوان میگذارد

طریقه استفاده از حلزون بر روی پوست

برای حلزون درمانی پوست صورت کافی است که صورت را کامل تمیز کرده و چند حلزون تازه‌ای که بیرون آمده از صدف را روی پوست صورت یا گردن یا هرجای دیگر بدن بگذارید. قیمت حلزون‌های طبی ارزان و در حال حرکت حدوداً ۵۳ دقیقه روی تمام قسمت‌های مورد نظر رفته و ژل مخصوص می‌مالند و یک ماسک طبیعی از ژل حلزون زنده را روی پوست به وجود می‌آورند که حاوی پروتئین مخصوصی بوده و با جذب در پوست، انواع چین و چروک را برطرف و جوانی را به شما باز خواهد گرداند.

فواید استفاده از حلزون زنده برای پوست

وقتی حلزون تراپی روی پوست پاک‌سازی شده انجام می‌شود مواد ترشح شده با سلول‌های پوستی شما ترکیب می‌شود و اثرات زیر را به همراه دارد:

  1. فرآیند درمان طبیعی آسیب‌های پوستی را تحریک می‌کند.
  2. التهابات پوستی را کم می‌کند.
  3. سلول‌های آسیب دیده پوست را حل می‌کند و باعث ایجاد سلول‌های جدید و سالم می‌شود. در حقیقت کلاژن حلزون باعث تجدید پوست می‌شود.
  4. سبب‌ترمیم سلول‌های آسیب دیده پوستی توسط اشعه ماورای بنفش نور خورشید می‌شود.
  5. باعث رشد و تکامل مولکول‌های کربوهیدراتی نگه‌دارنده آب در پوست می‌شود. در نتیجه باعث حفظ رطوبت و نرمی پوست می‌گردد.
  6. توانایی پوست را در تولید مواد ضد میکروبی بهبود می‌بخشد، در نتیجه با عفونت‌های پوستی مبارزه می‌کند.
  7. باعث بهبود تیرگی، کدورت و لکه‌های پوست می‌شود.
  8. نوسازی سلول‌های پوستی را افزایش می‌دهد.
  9. جای جوش و زخم‌های پوستی و ترک‌های پوستی را کم می‌کند.
  10. با استفاده مداوم از حلزون تراپی، سطح پوست شفاف و درخشان می‌شود.

مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید