ماساژ ریکی

ماساژ ریکی چیست ، چگونه انجام می‌شود و با انتقال انرژی شفابخش از طریق کف دست تراپیست چه فواید و ‏مزایایی برای سلامتی انسان دارد؟

ماساژ ریکی به انگلیسی Reiki Massage توسط یک بودایی ژاپنی به نام Usui Mikao توسعه یافته است. این نوع ماساژ بر انتقال انرژی شفابخش از طریق کف دست تمرکز می‌کند.  ریکی ماساژ را بسیاری از درمانگران ژاپنی توصیه می‌کنند یک روش شفابخش می‌باشد که به‌صورت آرام انجام می‌شود که می‌تواند به‌طور مؤثر با کاهش فشار کاهش درد همراه باشد.

این ماساژ همچنین می‌تواند سیستم ایمنی بدن را افزایش دهد و به مشکلات حاد روحی و ذهنی هم کمک نماید.  این ناشی از اعتقاد به این آشکارسازی‌های بدنی از قبیل بیماری‌ها که باحالت‌های هیجانی روانی و معنوی در ارتباط است این به این معنی است که ریکی ماساژ در واقع به دنبال درمان علت ریش‌های مشکلات است و نه تنها علائم است.

ماساژ ریکی با استفاده از اصولی مشابه به طب فشاری اجرا می‌شود. اما تفاوتش در این است که ماساژ ریکی چابکی فیزیکی نیاز ندارد.  پزشکان این روش درمانی از قدرت اساسی موجود در عالم کیهان استفاده می‌کنند پزشک از طریق انتشار انرژی در سیستم‌های بدن می‌تواند به علاج انواع مختلفی از بیماری‌ها کمک نمایند.

نحوه انجام ماساژ ریکی

در ماساژ ریکی درمانگر با قرار دادن دستانش بروی نقاطی از بدن فرد شروع به اجرای سیستم شفابخشی می‌کند و در همین حین انرژی در بدن جریان پیدا می‌کند.  به عبارت دیگر او با دست خود انرژی جهان را به بدن فرد منتقل می‌نماید و سپس بدن فرد شروع به بهبود می‌نماید. این نوع ماساژ در سه مرحله یا درجه برای یادگیری وجود دارد این مراحل درجه اول درجه دوم و درجه استادی نامیده می‌شوند.

ماساژ ریکی روی خانم توسط ماسور خانم جوان

در درجه اول درمانگر ماساژ از رایحه‌ها استفاده می‌کند در درجه دوم او همچنین قادر به استفاده از سایر رایحه‌ها از مناطق دیگر است که موجب تسهیل شفابخشی خواهد شد. در درجه استادی او قادر خواهد بود تکنیک‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارد. واقعیت این است که پزشک با استفاده از انرژی خود دست خود و بدن خود باعث می‌شود که این درمان متفاوت از دیگر تکنیک‌ها باشد.

ریکی توسط درمانگرانی که آموزش و مجوز لازم برای انجام این روش را دارند انجام می‌شود. به‌منظور در یافت مجوز شما نیاز به تکمیل کلاس‌های ماساژ ریکی دارید به‌طوری که تکنیک‌هایی را در مورد نحوه انتقال انرژی و استفاده از آن برای تقویت جنبه‌های مادی و معنوی در بدن را یاد بگیرید این درمان شامل هفت چاکرا می‌باشد که مراکز انرژی در بدن است.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید