ماساژ چواکا

ماساژ چواکا چیست، چگونه انجام می‌شود و با اعمال متمرکز فشارهای جسمی و آگاهی هوشمندانه چه فواید ‏و مزایایی برای سلامتی انسان دارد؟

ماساژ چواکا از مغولستان

ماساژ چواکا چیست؟

هدف ماساژ چواکا به انگلیسی Chua K’a Massage از بین بردن تنش جسمی و روانی در بدن است، از طریق اعمال متمرکز فشارهای جسمی و آگاهی هوشمندانه. ماساژ چواکا در درجه اول به یک شکل انجام می‌شود که به‌عنوان سلف ماساژ می‌باشد. این تکنیک توسط اسکار ایچازو ساخته شده است و در آموزش بدن‌سازی K’a Chua توسط مربیان معتبر از طریق موسسه Arica تدریس می‌شود.

بر اساس وب سایت مدرسه آریکا: ماساژ چواکا – انجام کارهای عمیقی که روی بدن انجام می‌شود” بدن را قادر می‌سازد تا به بالاتر ین درجه حساسیت و آگاهی خود برساند. تأثیر تجربه زندگی باعث ایجاد شبکه‌هایی از تنش عضلانی درد می‌شود که از ترس به یاد می‌آورند. باکار کردن بافت‌ها با موقعیت دقیق دست و انگشت و چوب به نام k’a، یاد می‌گیریم انرژی و گرما را به استخوان منتقل کنیم و تنش را از بین ببریم. وقتی تنش جسمی را رها می‌کنیم، تنش روانی را نیز آزاد می‌کنیم.

مناطق کارما

تکنیک  ماساژ چواکا بدن را به 27 منطقه ای بنام مناطق کارما تقسیم می‌کند که هر کدام از آن‌ها با ترس خاص یا مظاهر روانی دیگری همراه است که حافظه در این مناطق ذخیره می‌شود. به‌عنوان مثال، ترس از مرگ ممکن است به‌صورت “ضعف در زانوها” آشکار شود. گونه‌های ما با شرم قرمز می‌شوند. فک ما ممکن است در عصیان بسته شود. یا ممکن است احساس کنیم که وزن دنیا را بر دوش خود داریم.  

تکنیک کامل ماساژ چواکا شامل یک ماساژ جامع از 27 منطقه بدن است و به دنبال آن غلتیدن روی پوست و با استفاده از چوبk’a به پایان می‌رسد. در تکنیک غلتیدن روی پوست، که توسط Ichazo ساخته شده است، پوست و بافت‌های زیر پوستی روی ساختارهای عمیق چرخیده می‌شوند، درم و هیپودرم را از فاشیای عمیق‌تر جدا می‌کنند. این روش برای کاهش درد، بازگرداندن تحرک و تحریک گردش خون و تخلیه لنفاوی شناخته شده است. تکنیک ماساژ چواکا سه بخش جنبه‌های فیزیکی بدن را با یک تمرین منظم “آگاهی هوشمندانه” با استفاده مستقیم از انرژی حیاتی که در بدن جریان دارد از نقطه‌ای در شکم بخش تحتانی در طب چینی و هنرهای رزمی به‌عنوان تان تین در روش Arica به‌عنوان کات شناخته شده است.

تاریخچه ماساژ چواکا

تکنیک ماساژ چواکا اولین بار توسط اسکار ایچازو به گروهی از دانشجویان شیلی و سپس به گروهی از آمریکایی‌ها در آریکا، شیلی در دهه 1960 معرفی شد. در آموزش تکنیک، ایچازو به یک افسانه قدیمی درباره جنگجویان مغول اشاره کرد که گفته می‌شود راهی برای از بین بردن درد و تنش از بدنشان وجود دارد که باعث می‌شود آن‌ها بتوانند بدون ترس به جنگ برگردند. همین دیدگاه برای چوا کا اعمال می‌شود که درد تنش و همراهی ترس روانی از بین می‌رود و به فرد اجازه می‌دهد بدون محدودیت‌های حواس پرتی‌های جسمی و روحی بتواند به حیات نزدیک شود و زندگی کند. هیچ اسناد و یا مرجعی به ماساژ چواکا وجود ندارد که Ichazo را پیشگویی کند.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید