خانه > مطالب و آموزشهای ماساژ > ماساژ چینی کودکان

ماساژ چینی کودکان

ماساژ چینی کودکان‎ ‎‏ بعنوان نوعی از ماساژ درمانی توینا چیست ، چگونه انجام می‌شود و از بروز چه ‏بیماریهایی پیشگیری می‌کند

ماساژ چینی کودکان یا xiao er tui na نوعی از ماساژ Tui na است که با نیازهای ویژه کودکان از بدو تولد تا 12 سالگی متناسب است. چینی‌ها بر این باورند که سیستم انرژی کودکان با سیستم بزرگ‌سالان متفاوت است زیرا کودکان محدودیت‌های جسمی و عاطفی کمتری دارند. بنابراین انرژی چی qi آن‌ها برای درمان در دسترس‌تر است. نقاط طب سوزنی و تکنیک‌های مورداستفاده در ماساژ کودکان با روش‌های مورداستفاده در بزرگ‌سالان متفاوت است.

یک روغن ماساژ برای ماساژ کودکان استفاده می‌شود که اغلب روغن کنجد می‌باشد. جلسات ماساژ کودکان که معمولاً فقط 15 الی 20 دقیقه می‌باشد، بسیار کوتاه‌تر از جلسات ماساژ بزرگ‌سالان است، اما ممکن است روزانه چندین بار برای کودکانی که به‌شدت بیمار هستند تکرار شود.  ماساژ کودکان برای معالجه بیماری‌های مزمنی مانند آسم، شب ادراری، کابوس در خواب، قولنج، حالت تهوع، تب، یبوست و سرماخوردگی و یا حتی دندان درآوردن استفاده می‌شود.

والدین اغلب تکنیک‌های اساسی ماساژ کودکان را به‌عنوان مراقبت‌های بهداشتی پیشگیرانه برای فرزندان خود یا برای درمان بیماری‌های جزئی یاد می‌گیرند.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید