9 دلیلی که پس از امتحان یک بار ماساژ در منزل، دیگر هرگز به اسپا برنخواهم گشت

زن جوان در لباس خواب با پتو، آماده برای ماساژ در خانه

مدت‌ها بود که قصد داشتم برای ماساژ وقت بگیرم، اما بین هرج و مرج و فشار زندگی ، برای تنظیم یک قرار در اسپا روزانه، فرصتی پیدا نمی‌کردم.

زندگی از کنارم می‌گذشت و من هیچ وقتی را برای مراقبت از خود اختصاص نمی‌دادم. بین ورودی بی‌پایان کارها و روزهای طولانی پشت میز کارم، احساس خستگی مفرط در من نفوذ می‌کرد و در درون خود می‌دانستم که باید راه بهتری برای جا دادن مراقبت از خود در برنامه روزانه‌ام پیدا کنم.

همین بود که من با ماساژستان، برترین پلتفرم ایران برای رزرو انواع خدمات ماساژ در خانه، از جمله ماساژهایی که می‌توانید در نشیمن خود از آن‌ها لذت ببرید، آشنا شدم. آنقدر خوب به نظر می‌رسید که احتمال دادم واقعی نباشد: آیا می‌توانم یک درمان اسپا را بدون خروج از خانه انجام دهم و دیگر هرگز نیازی به مراجعه به اسپا نداشته باشم؟

این تجربه من از ماساژ در خانه است و دلایلم که دیگر هرگز به اسپا برنخواهم گشت.

یک زن با عینک مطالعه در حال مکالمه تلفنی و نوشتن یادداشت‌ها
برنامه‌ریزی دقیق برای تجربه‌ی ماساژ در منزل

چالش‌های ماساژ در اسپای روزانه

زندگی شلوغ است و کار روزمره می‌تواند خسته‌کننده به نظر برسد. به همین دلیل است که بیش از همیشه مهم است تا زمانی را برای مراقبت از خود در برنامه‌مان تنظیم کنیم، چه اینکه ماساژ سوئدی آرام‌بخشی را برنامه‌ریزی کنیم یا یک فیشیال برای رفع اثرات آلودگی شهری رزرو کنیم.

اما بسیاری از ما (از جمله خودم) بیش از پیش با چالش پیدا کردن وقت برای این قرارها مواجه هستیم. حتی وقتی یک جلسه را در تقویم خود جای می‌دهیم، با چالش‌های مختلفی از سفرهای درون شهری طولانی گرفته تا فهمیدن اینکه باید چه لباسی بپوشیم، روبرو هستیم.

سپس نوبت اتاق انتظار می‌رسد. خودم را گیر افتاده در فضاهای انتظار شلوغ یافتم، جایی که شانه به شانه دیگر مراجعانی که مانند من همان‌قدرعجله دارند. با وجود تمام تلاش‌هایشان، می‌توانستم صدای کسی که در اتاق بعدی مانیکور می‌شود را بشنوم و بیمار دیگری که در اتاق دیگر واکس بیکینی می‌کند.

ناگهان، برای ماساژ به اتاق تاریک ناآشنایی برده می‌شوم. متخصص عجله دارد و دوست داشتم می‌توانستم دمای اتاق را تغییر دهم تا اینقدر سرد نباشد. پیش از آنکه بفهمم، ماساژ تمام شده و من دوباره به لابی هدایت شده و در حالتی مبهوت کلینیک را ترک می‌کنم.

سفر به یک اسپای روزانه ممکن است به اندازه‌ای که در ابتدا به نظر می‌رسید، آرام‌بخش نباشد.

ماساژ درمانگر در حال استقبال از مشتری در منزل
استقبال گرم ماساژ درمانگر از مشتریان، در منزل آن‌ها

چرا مجذوب فواید ماساژ در منزل شده‌ام

پس از آخرین تجربه‌ام در سالن ماساژ، آماده بودم تا یک ماساژ را  در خانه امتحان کنم. تنها کاری که باید انجام می‌دادم این بود که به ماساژستان سر بزنم، لسته به نوع ماساژ یک ماساژتراپیست را انتخاب کنم و تاریخ و زمان مورد نظرم را با او هماهنگ کنم.

روز بعد، ماساژورم به موقع برای انجام برای یک ماساژ سوئدی آرام‌بخش رسید. برای او جایی را در پذیرایی خودم خالی کردم، مشاوره اولیه‌ای عالی داشتیم و او در عرض چند دقیقه کار خود را شروع کرد.

خودم را در عرض چند ثانیه کاملاً آرام یافتم و از بودن در فضای راحت خانه‌ام لذت می بردم، به آلبوم مورد علاقه‌ام گوش می‌دادم و از بوی شمعم لذت می‌بردم. حتی بخاری را روی حالت کم گذاشته بودم تا اتاق را در دمای ایده‌آل نگه دارم.

وقتی ماساژ تمام شد، تنها کاری که باید انجام می‌دادم این بود که در را به روی متخصص باز کنم و من در آرامش فضای خودم به لذت بردن از فواید کامل ماساژم بپردازم. کتری را روشن کردم، یک فنجان چای دم کردم و در حالتی کاملاً شاد به بعدازظهر خود وارد شدم.

هنوز هم در مورد موضوع ماساژ در خانه متقاعد نشده‌اید؟ در اینجا 9 دلیل آورده ام که چرا من جلسات ماساژ در منزل را به رفتن به سالن ماساژ ترجیح می‌دهم:

  1. نیازی به سفر درون شهری نیست، به این معنی که یک متخصص در زمانی که واقعاً برای من مناسب است، به خانه‌ام خواهد آمد.
  2. می‌توانم از استرس ترافیک یا خطر دیر رسیدن به قرار خود راحت شوم، چون ماساژور است که به سوی من می‌آید.
  3. می‌توانم در طول ماساژم کاملاً آرام و بدون حواس‌پرتی‌های دیگران، تماس‌های تلفنی یا گفتگوهای پس‌زمینه، استراحت کنم.
  4. می‌توانم دقیقاً نوع و طول ماساژی که نیاز دارم را بر اساس احساسم و زمانی که دارم انتخاب کنم (به جای اینکه توسط زمان‌بندی‌های موجود در یک اسپا تعیین شود).
  5. می‌توانم از ماساژم در راحتی خانه خودم لذت ببرم و نگران این نباشم که چه لباسی برای رفت و آمد به جلسه ماساژ بپوشم.
  6. می‌توانم پس از ماساژ با روشن کردن یک شمع، لم ددادن روی مبل یا حتی مستقیم به رختخواب رفتن ، استراحت کنم.
  7. می‌توانم همان ماساژور را که می‌شناسم و به او اعتماد دارم رزرو کنم به جای اینکه هر بار یک ماساژتراپیست متفاوت داشته باشم (که اغلب در کلینیک‌ها اتفاق می‌افتد).
  8. می‌توانم از لوکس بودن ماساژ با کیفیت بالا بدون پرداخت هزینه برای یک اسپای لاکچری لذت ببرم.
  9. می‌توانم فضای خود را در طول جلسه به اندازه نیازم آرام و آسوده کنم، با روشن کردن شمع‌های مورد علاقه‌ام و پخش موسیقی آرامش‌بخش منطبق با سلیقه خودم، به طور کامل آرامش یابم.

 تصمیم‌گیری برای اولویت بندی سلامتی نباید پیچیده یا استرس‌زا باشد. و با تشکر از ماساژستان، حالا دیگر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید