ماساژ بالی تاریخچه فواید

مرد جوان دراز کشیده بر روی میز ماساژ در حال گرفتن ماساژ بالی توسط ماساژور خانم

ماساژ بالی (Balinese) در استان بالی کشور اندونزی شکل گرفته با تأثیرپذیری از سیستمهای پزشکی سنتی هند، چین و آسیای جنوب شرقی تکنیک‌های ماساژ بالی شامل طب فشاری، فشار و غلت دادن پوست ضربات آرام و محکم ضربات ملایم با انگشت و به کارگیری روغن‌های پایه میشود. کارور ممکن است همچنین از ماساژ سنگ نیز استفاده کند در این مقاله به تمام چیزهایی که لازم است از ماساژ Balinese بدانید، اشاره می‌شود.

ماساژ بالی، ماساژ تمام بدن بافت عمیق و دارای ریشه‌های درمانی کهن است این ماساژ از ترکیب کشش‌های نرم طب فشاری رفلکسولوژی و آروماتراپی برای تحریک جریان خون اکسیژن و انرژی «چی» در اطراف بدن استفاده و حسی از سلامتی آرامش و ریلکسیشن عمیق را به ارمغان می‌آورد ماساژ بالی از تکنیک‌های مختلفی شامل اسکین رولینگ ورز دادن و نوازش کردن و تحریک نقاط فشاری در ترکیب با بوهای روغن‌های پایه میشود.

در ماساژ بالی تکنیک‌ها ترجیحاً بسیار آرام و عمیق برای آزادسازی بلوک‌های (انرژی همراه با روغن‌های پایه اعمال می‌شود. در این نوع ماساژ همیشه ماساژ شکم جزو برنامه‌های اصلی است چراکه معتقد است باعث سلامت روده بزرگ و بازتولید سیستم می‌شود. بالی برای کسانی که بافت‌های آسیب‌دیده یا عضلات یا مفاصل خسته دارای جراحت دارند مناسب است همچنین هرکسی که دارای مشکلات عاطفی یا آسیب‌های روحی است.

خاستگاه ماساژ بالی

بین سال‌های ۶۰۰ تا ۸۰۰ پس از میلاد هندوئیسم و بودائیسم از طریق بازرگانان ادویه به اندونزیایی‌ها معرفی شدند این تصور می‌شود که آن‌ها روش‌ها و آداب ماساژشان را نیز با خود آوردند ماساژ ترکیبی بالی درواقع ادغامی است از تکنیک‌های چینی و هندی و آیورودای هندی روغن‌های گیاهی تراپویتیک که در حین ماساژ سنتی مورداستفاده قرار می‌گیرند، مشابه ماساژهای ایورودیک برآمده از هند باستان است.

تکنیک‌های نقاط فشاری و طب سوزنی گفته می‌شود که از چین واردشده‌اند. روش‌ها و مراسم زیبایی اندونزیایی که روزگاری در کاخ سلطنتی Java نیز مورداستفاده قرار می‌گرفت بخشی از تجربه مهمانان را به خود اختصاص می‌دهد.

در مقایسه با سایر تکنیک‌های دردآور ماساژ تای و رفلکسولوژی چینی ماساژ بالی تأثیر کوچکی بر روی بدن می‌گذارد به خاطر تعدد زیاد کاروران و اسپاهای روزانه هیچ دو، ماساژی حسی شبیه به هم ندارند. این خدمات شامل طب، فشاری فشار کف، دست کشش‌های طولانی و ضربات، آرام همگی به آرامش ذهن و بدن کمک می‌کنند و احساس دلپذیر سلامتی را تشدید می‌کنند

ماساژ بالی برای چه چیزی خوب است؟

تکنیک‌های ماساژ بالی بر روی تسکین بافت آسیب‌دیده کار می‌کند و عضلات خسته را بازسازی و درد مفاصل را کاهش می‌دهد تقویت و بهبود چرخه انرژی و گردش خون شما به کاهش استرس و تعادل دوباره بدن کمک می‌کند و روغن‌های آروماتیک نیز می‌توانند خلق شما را خوب کنند ازآنجایی‌که این ماساژ لایه‌های عمیق‌تر عضله را هدف قرار می‌دهد و گردش خون و انرژی را بهبود می‌بخشد برای صدمات ناشی از ورزش مناسب است

انواع ماساژ بالی

بالی یکی از صدها جزیره‌ای است که اندونزی را تشکیل می‌دهند. بسیاری از جزایر نوع خاصی از ماساژ ویژه اندونزیایی را انجام می‌دهند. تمام ماساژها سنت‌های باستانی و تمرینات را به خدماتی تبدیل می‌کنند که بدن شما ازلحاظ جسمی و روحی درمان یابد و احساس خوب آرامش را تجربه کنید در ادامه به چند مثال اشاره می‌شود

  1. Sasak Massage
  2. Lombok Massage
  3. Urat Massage
  4. Baline Boreh ماساژی که توسط مزرعه‌داران برنج برای کاهش درد با استفاده از خمیر تهیه‌شده از ادویه‌جات ابداع شد.
  5. Javanese Lulur Ritual ماساژی که برای آماده‌سازی عروس‌ها قبل از مراسم ازدواج انجام می‌شد.

ماساژ بالی به خاطر فشار زیاد مناسب برای آسیب‌های ورزشی است

دیدگاهتان را بنویسید