ماساژ بالی

ماساژ بالی به انگلیسی Balinese Massage در بالی، یکی از چندین جزیره اندونزی سرچشمه گرفت. این شکل از ماساژ بسیار آرامش‌بخش است و طیف وسیعی از روغن‌های کشش، فشار، طب سوزنی، رفلکسولوژی، نوازش، خمیر و آروماتراپی را شامل می‌شود.درنتیجه تکنیک‌های مختلف ماساژ بالی از چند طریق به مشتری کمک می‌کند و ازنظر روش کامل بی‌نظیر است. برخی از فواید آن برای مشتری شامل افزایش جریان خون و اکسیژن به گروه‌های عضلانی، بهبود Qi و احساس بیشتر بهزیستی ازنظر روحی و جسمی است.

این یک تجربه بسیار آرامش‌بخش برای ذهن و بدن است. این روش درمانی باهدف پاک‌سازی مسیر‌های طبیعی بدن برای چی انجام شده است. کمک به فرد برای دستیابی به یک حس عمیق واقعی بهزیستی و زندگی متعادل‌تر.یک ماساژ بالی تأثیر احساسی و معنوی بسیار واقعی دارد. این مناسب برای افرادی که احساس کمبود انرژی، فشار روانی یا احساس کمبود انرژی دارند، مناسب است. همراه با سکته‌های طولانی برای التیام و جوان‌سازی عضلات، یک اثر خوب در درمان وجود دارد.

مزایای ماساژ بالی

 • تسکین از علائم مرتبط با آلرژی
 • تأثیرات ذهنی استرس و اضطراب را تسکین می‌دهد
 • عضلات و بافت‌های آسیب دیده را ترمیم می‌کند
 • درد مفاصل را تسکین می‌دهد
 • می‌تواند به اختلالات خواب کمک کند

ماساژ بالی بسیار آرامش‌بخش است. در صورت نیاز به شارژ مجدد باتری‌ها، این روش‌های درمانی کامل مناسب است. اینکه آیا شما از یک زندگی روزمره استرس‌زا خسته شده‌اید و خسته شده‌اید، یا چیزی در زندگی شما به شکلی بزرگ تأثیر گذاشته است و شما را از نظر عاطفی تخلیه می‌کند – یک ماساژ بالیان قصد دارد شگفتی‌های شما را رقم بزند.

بعد از تنها یک جلسه احساس جوانی ذهنی، جسمی و روحی خواهید کرد. این تکنیک‌ها مشابه تکنیک‌های ماساژ آیورودا است که در سیستم‌های جامع هندی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

موارد منع مصرف ماساژ بالی

موارد منع مصرف باید موارد زیر را شامل شود:

 • تب یا درجه حرارت بالا
 • زخم‌ها و بریدگی‌های باز و بریدگی روی پوست
 • التهاب لنف یا رگ‌های خونی
 • آنوریسم آئورت و شرایط قلب
 • فشارخون
 • آفتاب سوختگی
 • اسکلروز عروق مغزی
زن جوان با آرامش در میان شمع ها و گل ها دراز کشیده و در حال گرفتن ماساژ بالی است.
ماساژ بالی

طب فشاری در ماساژ بالی

یک روش اصلی که در ماساژ‌های بالی مورداستفاده قرار می‌گیرد طب فشاری است. بدن انسان دارای چندین فشار است. این کار‌ها را می‌توان با استفاده از تکنیک‌های طب سوزنی با استفاده از تکنیک‌های طب سوزنی، انگشتان دست را فشار داد تا به آرامش عضلات کمک کند. طب سوزنی همچنین توانایی طبیعی بدن و سیستم ایمنی بدن را تحریک می‌کند. مشتریانی که از روغن‌های درمانی استفاده می‌کنند، یک درمان ماساژ درمانی کامل دریافت می‌کنند.

رفلکسولوژی با اعمال فشار بر نقاط فشار خاصی در بدن، از تکنیک‌های مشابه فشرده‌سازی استفاده می‌کند. به‌ویژه فشار‌های پا، دست و گوش.  این باعث تحریک برخی از اندام‌های داخلی بدن در پاسخ می‌شود؛ بنابراین، با استفاده از این تکنیک‌ها، یک درمانگر می‌تواند برخی از موارد داخلی را که باعث ناراحتی مشتریان می‌شود، برطرف کند. یکی دیگر از مزایای سلامتی و سلامتی کلی یک فرد است.

روغن‌های درمانی در ماساژ بالی و مزایای استفاده از روغن آروماتراپی

از روغن‌های درمانی در ماساژ بالی استفاده می‌شود تا به افزایش اثرات و احساس درمانی کمک کند. از روغن‌های معطر و طبیعی غالباً استفاده می‌شود که دارای خواص آرامش‌بخش برای آرامش عضلات و ذهن است. چوب صندل و گل رز معمولاً به دلیل رایحه‌های نرم و دلپذیر مورداستفاده قرار می‌گیرند. اگرچه یک درمانگر می‌تواند از روغن‌های خاص برای درمان مشکلاتی که ممکن است مشتری داشته باشد استفاده کند.

قبل از ماساژ، شما برای مشاوره با درمانگر مشورت خواهید کرد تا هر آنچه که مربوط به درمان باشد را برجسته کنید. این بدان معناست که فاش کردن هرگونه شرایط پزشکی که مهم باشد، مهم نیست که چقدر کوچک به نظر برسد. در جلسه می‌توان برخی از شرایط را موردبررسی قرارداد، درحالی‌که برخی دیگر باید از این موارد اجتناب کنند تا بدتر نشود. برای مثال باید موارد زیر را به پزشک درمانی بگویید:

 • درد مفاصل و کاهش دامنه حرکت
 • هرگونه جراحی یا اقدامات پزشکی اخیر
 • هر نوع درمان پزشکی که در حال حاضر انجام می‌دهید
 • هرگونه سابقه خانوادگی از مشکلات قلبی

ماساژ با اندام‌های بدن شروع می‌شود؛ بنابراین دست و سر، سپس به سمت بدن کار می‌کنند. این امر به‌منظور پیروی از قوانین انرژی و جریان خون طبیعی انجام می‌شود. جریان کلی ماساژ از سر تا پا است. یک سری از تکنیک‌های نرم و بسته به مشتری بسته به روش‌های ماساژ قوی‌تر و سنگین‌تری وجود خواهد داشت.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید