ماساژ شن داغ

ماساژ شن داغ به انگلیسی Hot Sands Massage شن داغ درمانی یا ماسه درمانی هزاران سال قبل به مصر باستان برمی گردد، جایی که از آن برای معالجه بیماری‌های التهابی و بیماری‌هایی مانند اسکولیوز استفاده می‌شد. آبگرم‌های مدرن این روش را دوباره زنده کرده و در حال ارائه ماساژ میز کوارتز به مشتریان خود هستند. Desuar Spa در لس‌آنجلس دارای یک جدول تعادل چند منظوره است که به‌عنوان یک بستر آب و بستر نمکی هیمالیا و همچنین یک میز شن و ماسه کوارتز استفاده می‌شود. سیستم گرمایش انحصاری آن به‌راحتی قابل تنظیم، سریع و ایمن است. دمای حاصل از غشای گرمایش باعث ایجاد محیطی خشک می‌شود که از تشکیل قالب‌ها و باکتری‌ها جلوگیری می‌کند و از این طریق بهداشتی ثابت را حفظ می‌کند.

دیزی سوارز، صاحب Desuar Spa می‌گوید: ماساژ روی تخت با شن کوارتز دارای مزایای شگفت‌انگیزی است. دانه‌های کوچک شن کوارتز میکروماژ ثابت و محوطه‌های ماسه‌ای را به شکل قالب بدن انجام می‌دهند و یک حالت پیله گرم‌کننده ایجاد می‌کنند و باعث توزیع وزن بدن می‌شود. دمای شن و ماسه باعث تسکین ماهیچه‌ها و تنش عصبی می‌شود و بدن را برای درمان ماساژ آن آماده می‌کند. سوارز توصیه می‌کند برای درمان درد و دردهای جزئی، ماهانه یک ماساژ درمانی برنامه‌ریزی کنید. او می‌گوید، مشتریانی که با درد و جراحت شدید روبرو هستند، ممکن است از دو تا چهار درمان در ماه بهره‌مند شوند، این جلسات بین 50 تا 80 دقیقه طول می‌کشد. سوارز توضیح می‌دهد: شن و ماسه گرم کوارتز گرما را حفظ کرده و به‌عنوان یک ماده پاک‌کننده، ضدعفونی‌کننده و قلیایی در حالی که عضلات، استخوان‌ها و مفاصل را شل می‌کند عمل می‌کند.

زن آسیایی سر خود را بر روی نیمچه بالشی گذاشته و در حال دریافت ماساژ شن داغ است
ماساژ شن داغ

حمام‌های شن و ماسه همان‌طور که معلوم است در سراسر جهان بسیار رایج است. شن دریا را در مخازنی می‌ریزند و این مخازن طوری می‌چرخند که به‌طور متناوب با آب گرم و داغ در یا آغشته می‌شوند. این شن داغ و مرطوب برای بعضی از اعضای بدن و گاهی برای تمام بدن به کار برده می‌شود. در این روش ماساژ درمانی با کمک درمانگر، شن و ماسه با توجه به نیازهای میهمان و شکل بدن به‌صورت منحصر به فرد، شکل می‌گیرد تا این اطمینان حاصل کند که بدن به‌طور یکنواخت گرم می‌شود و عضلات را محکم می‌کند تا تحرک و آرامش عمیق را بهبود بخشد.

تاثیرات ماساژ شن داغ

در این روش ماساژ درمانی شن‌های داغ همچنین به تسکین دردهای اسکلتی عضلانی و مفاصل، تحریک جریان لنفاوی و سم زدایی بدن کمک می‌کند.  بزرگ‌ترین اثر شن درمانی ایجاد تعرق است و این ویژگی مخصوصاً برای بهبود مفاصلی که به علت ضربه و تصادف متورم شده‌اند، بسیار مفید است. شن‌های داغ موجود سحر و جادوی غیرقابل توصیفی را بر روی اندام‌های داخلی شما انجام می‌دهد تا مشکلاتی مانند استرس، سوء هاضمه، مسائل مربوط به گردش خون، سردرد، علائم سرماخوردگی را برطرف کند.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید