خانه > مطالب و آموزشهای ماساژ > از تغذیه پوست تا درمان بیماری ها با ماساژ

از تغذیه پوست تا درمان بیماری ها با ماساژ

از بهبود تغذیه پوست گرفته تا کمک به درمان بیماری‌هایی مانند آرتروز و کمک به رشد و سلامتی نوزاد با انجام ‏منظم ماساژ

یکی دیگر از کاربردهای ماساژ درمانی، بهبود تغذیه پوست است که با آن پوست شادابی، طراوت و زیبایی پیدا می‌کند؛ زیرا مواد زائد موجود در عضلات دفع می‌شود.

درمان کمکی برای بسیاری از بیماری‌های عضلانی ـ اسکلتی مانند آرتروز با ماساژ امکان‌پذیر است؛ زیرا عضلات را شل کرده و درد را کاهش می‌دهد. ماساژ در درمان برخی بیماری‌های عصبی، عضلانی مانند فلج نیز کمک کننده است.

نکته قابل توجه در این مورد آن است، افرادی که ترجیح می‌دهند علاوه بر درمان دارویی، از ماساژدرمانی نیز استفاده کنند، باید این کار را تحت نظر پزشک و توسط فردی ماهر و متخصص انجام دهند. با افزایش سن و شکننده‌تر شدن استخوان‌ها و یا بروز پوکی استخوان، کوچکترین ضربه می‌تواند استخوان را دچار شکستگی‌های کوچک کند. بنابراین توصیه می‌شود ماساژ تحت نظر پزشک انجام شود.

ماساژ پوست نوزاد با روغن

ماساژ نوزاد

مانورهای انجام شده در ماساژ، حتی در نوزادان نیز کاربرد دارد. به این ترتیب که گاهی نوزاد به دنبال خوردن شیر دچار درد معده می‌شود، در این صورت ماساژ خیلی سطحی می‌تواند کمک کننده باشد. از طرفی ماساژهای عمقی نیز باعث چابکی و سرحال شدن نوزاد می‌شود. درمان موضعی چاقی به روش ماساژدرمانی ازجمله موضوعاتی است که اغلب مورد بحث قرار می‌گیرد.

یکی از اساتید در این رابطه معتقد است: شواهد علمی در مورد مؤثر بودن ماساژ برای از بین بردن چربی‌ها وجود ندارد؛ اما نکته قابل توجه آن است که این کار باید توسط کسی انجام شود که از اصول و آناتومی بدن مطلع باشد تا بتواند اعضایی را که زیر دست او لمس می‌شود تشخیص دهد و آسیبی به بدن فرد وارد نکند.

به گفته یکی از متخصصان فیزیوتراپی، چربی‌ها منبع انرژی برای بدن هستند که تنها با انقباض عضلات و فعالیت می‌سوزند؛ بنابراین ماساژ تأثیری در سوختن انرژی ندارد و حتی در برخی موارد باعث ورود مولکول‌های چربی به دستگاه گردش خون شده و در نتیجه منجر به آمبولی و مرگ می‌شود.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید