5 فایده ماساژ بالولینگ

با ماساژ بالولینگ - یک تکنیک درمانی باستانی ایرانی- احساس آرامش و شادابی میکنید! این مطلب را بخوانید تا بدانید چگونه می تواند به شما کمک کند.

ماساژور پاهای خود را بر روی پشت و کتف فرد ماساژگیرنده گذاشته و به او ماساژ بالولینگ میدهد

ماساژ بالولینگ چیست؟

ماساژ بالولینگ یا Baloling Massage یک ماساژ ایرانی است که از گذشته‌های دور در ایران انجام می‌پذیرفت و از آن برای درمان بسیاری از درد‌های عضلانی و حتی برخی بیماری‌های دیگر بهره برده می‌شد. متأسفانه به دلیل نبود اطلاع رسانی و تبلیغات تقریبا ماساژ بالولینگ از یادها رفته و حتی ایرانی‌ها نیز از وجود چنین ماساژی بی‌اطلاع هستند.  این نوع ماساژ ترکیبی از دو نوع ماساژ ملایم و محکم است. تفاوت آن با دیگر ماساژ‌های مرسوم دنیا این است که در این نوع ماساژ برای انجام تکنیک‌های ماساژ علاوه بر دست از پا نیز استفاده می‌شود.

این نوع ماساژ تأثیر بسیار زیادی بر روی بدن بخصوص بر روی سیستم‌های عصبی و عضلانی دارد و می‌تواند در روند درمان بیماری‌های این دو سیستم تأثیر زیادی بگذارد. اگر نگاهی به نام ماساژ ایرانی بالولینگ بیندازید متوجه خواهید شد که بال به معنی دست و لینگ به معنای پا بوده و در حقیقت نام آن نحوه انجام ماساژ را نیز در خود جای داده است.

انواع حرکات در ماساژ ایرانی

سه نوع حرکت در ماساژ بالولینگ توسط ماساژ دهنده بر روی اندام‌های مختلف بدن انجام می‌شود.

 1. حرکات موجی
 2. حرکات نوسانی
 3. حرکات ریتمیک

این حرکات بر اساس نوع عضلات و نحوه ماساژ تعیین می‌شوند.

توجه داشته باشید که همانند دیگر ماساژ‌ها، ماساژ بالولینگ نیز باید توسط یک فرد ماهر که تخصص در ماساژ دادن دارد انجام شود وگرنه اجرای غلط حرکات بر روی بدن می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. در ادامه نگاهی به فواید ماساژ بالولینگ خواهیم انداخت.

برخی از فواید ماساژ بالولینگ

همان‌گونه که می‌دانید انجام ماساژ فواید زیادی برای بدن دارد چه ماساژ به‌صورت سنتی انجام شود چه با بهره بردن از دستگاه‌های ماسور. ماساژ ایرانی بالولینگ نیز همانند دیگر ماساژ‌ها فواید بسیار زیادی را عاید بدن می‌کند. برخی از این فواید عبارت‌اند از:

 1. بهبود عملکرد کلیه‌ها و مجاری ادراری: انجام این نوع ماساژ یکی از بهترین راه‌ها برای درمان بیماری‌های کلیوی و مجاری ادراری است. این نوع ماساژ فعالیت کلیه‌ها را افزایش داده و باعث می‌شود که مواد زائد بهتر از بدن دفع شوند که نتیجه آن خالی شدن روده‌ها خواهد بود.
 2. کاهش درد قاعدگی در خانم‌ها: اگر این نوع ماساژ در ناحیه مربوط به کلیه اجرا شود می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در کاهش درد قاعدگی خانم‌ها داشته باشد. خانم‌هایی که درد قاعدگی شدیدی دارند و یا پریود آن‌ها نامنظم است می‌توانند از این روش برای کاهش درد خود بهره ببرند.
 3. سموم از بدن دفع خواهند شد: دفع سموم بدن از فواید کلی ماساژ بوده و تقریبا تمامی ماساژ‌ها این فایده را دارند. دلیل آن، این است که ماساژ باعث می‌شود که جریان لنف در بدن سرعت پیداکرده و دستگاه لنفاوی عملکرد بهتری را از خود نشان دهد. نتیجه این سرعت بالای جریان لنف در بدن جذب بهتر سموم توسط همین جریان بوده که باعث می‌شود سموم بهتر از بدن دفع شوند.
 4. از بین بردن تورم عضلات: دستگاه لنفاوی تأثیر بسیار زیادی در از بین رفتن تورم عضلات دارد. همان‌گونه که بیان شد ماساژ بالولینگ باعث می‌شود که دستگاه لنفاوی تحریک‌شده و بهتر عمل کند که همین مورد هم باعث خواهد شد تورم در عضلات سریع‌تر از بین برود.
 5. ماساژ ایرانی بالولینگ و سیستم عصبی بدن: ماساژ ایرانی بالولینگ بر روی سیستم عصبی بدن تأثیر مستقیمی می‌گذارد. اگر شما ماساژ بالولینگ را انجام دهید درست بعد از اتمام ماساژ احساس آرامش و راحتی محسوسی را در خود حس خواهید کرد. تأثیر این نوع ماساژ بر روی سیستم عصبی اگر به‌صورت درست انجام شود آنی بوده و شما دقیقا حین انجام نیز تأثیر آن را حس خواهید کرد.

ماساژ بالولینگ به بهبود چه مشکلاتی کمک میکند؟

 • بی‌خوابی
 • تنش
 • انواع سردرد‌ها
 • مشکلات ناشی از فشار‌های روانی

احساس راحتی آرامش بعد از انجام ماساژ بسیار برای شما لذت‌بخش خواهد بود.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید