با ماساژ ترگر آشنا شوید

ماساژ تراگر روشی انقلابی برای کاهش تنش در ذهن و بدن است. با ما باشید تا بدانید رویکرد ترگر چگونه آرامش عمیق، افزایش ‏تحرک بدنی و وضوح ذهنی شما را تسهیل می‌کند؟

ماساژتراپیست مرد در کنار تخت ایستاده و با دو دست خود ماساژ ترگر را روی زن دراز کشیده انجام میدهد

ماساژ ترگر چیست؟

رویکرد ماساژ ترگر به انگلیسی Trager approach نوعی آموزش جسمی است. طرفداران ادعا می‌کنند که رویکرد ماساژ ترگر به آزادسازی الگوهای جسمی و روحی عمیق کمک می‌کند و آرامش عمیق، افزایش تحرک بدنی و وضوح ذهنی را تسهیل می‌کند و مؤسس، میلتون ترگر، اثر خود را ادغام روان‌شناختی نامید.

او یک ورزشکار، رقصنده و بدن‌ساز بود. او شروع به انجام کارهای بدنی و بدون آموزش نمود و بعداً تحت مجوزهای مختلفی از پزشک مشغول به کار شد، از جمله پزشکی که در مکزیک به دست آورد و پس از ۲ سال اقامت در روان‌پزشکی ترگر می‌خواست که طب غربی ارتباط پیشنهادی بدن و ذهن خود را در معالجه شرایط چالش برانگیز مانند پوزولیو، پارکینسون و سایر شرایط عصبی عضلانی بپذیرد. بنا بر گزارش پزشکان، بیماران را به وی ارجاع داده و از نتایج غافلگیر شده بودند، اما “به نظر نمی‌رسید که هیچ‌کدام از داروهای درمانی وی را به‌عنوان جراحی یا دارو مؤثر بدانند” و رویکرد پزشکی به این شرایط اساساً از آنجایی که او پیش بینی کرده بود فاصله نگرفت.در اواخر زندگی، در انستیتوی اسلان، او تشویق شد تدریس را شروع کند، که این کار را برای ۲۲ سال آخر عمر انجام داد.

آنچه در جلسه ماساژ ترگر انتظار داریم

انجام ماساژ ترگر بر روی پا توسط استاد در برابر دانشجویان
ماساژ ترگر

در آغاز جلسه، پزشک به حالت مراقبه وارد می‌شود که در ابتدا میلتون ترگر آن را “قالب” می‌نامید. از این حالت ذهن، پزشک از لمس ملایم و ترکیبی از حرکت منفعل و فعال باهدف آموزش گیرنده نحوه حرکت با تلاش کمتر استفاده می‌کند. مخاطب به یک معنا ملایم است؛ ممکن است کامل محکم باشد اما بدون فشار یا مقاومت باشد. در مورد درد، متخصصان Trager از ایجاد درد جلوگیری می‌کنند و سعی می‌کنند با روشی به بدن ارتباط برقرار کنند که به مشتری اجازه می‌دهد ترس از درد را کاهش داده و تمایل بیشتری برای حضور با طیف گسترده‌ای از احساسات داشته باشد.

به پزشکان آموزش داده می‌شود که اجازه دهند لحن کنجکاوی، بازیگوش و بی‌زحمت برای هدایت کارشان فراهم شود. علاوه بر کارهای بدن‌سازی دست، به مشتریان یک سری حرکات به نام “ذهن” نیز آموزش داده می‌شود که با توجه ذهنی خاصی انجام شود. در حین انجام این حرکات، از مشتری خواسته می‌شود که چگونه با کمترین تنش و تلاش ممکن حرکت کند.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید