خانه > مطالب و آموزشهای ماساژ > ماساژ رفلکسولوژی انگشتان پا

ماساژ رفلکسولوژی انگشتان پا

ماساژ انگشتان پا بلافاصله وضعیت فیزیکی، ذهنی، احساسی و روحی انسان را هماهنگ و متعادل می‌کند حالا ‏این ماساژ رفلکسولوژی چگونه انجام می‌شود

ماساژ انگشتان پا که محل رفلکس‌های مغز است اثر فوری روی سیستم عصبی می‌گذارد؛ این اثر بلافاصله وضعیت فیزیکی، ذهنی، احساسی و روحی انسان را هماهنگ و متعادل می‌کند.

برآیند این اثر، آرامش و هماهنگی درونی است که اثر تسکین بخشی بر عضله‌ها می‌گذارد و سبب می‌شود همه سلول‌ها نیروی حیاتی اساسی را دریافت کنند. تنش عصبی تسکین یابد، زمینه جوان سازی و بازسازی فراهم شود و به این ترتیب همه قسمت‌های بدن آگاهانه، ناآگاهانه و نیمه آگاهانه برانگیخته می‌شوند تا عملکردی طبیعی داشته باشند.

آزادسازی جریان انرژی

آزاد سازی جریان انرژی سبب باز شدن ذهن شده، گرفتگی سیستم‌های اعتقادی از کار افتاده و افکار ترس آور یا خاطره‌های وحشت انگیز را از بین می‌برد. این موضوع ممکن است باعث شود بدن انسان هم چنان که فعالیتش را دوباره آغاز می‌کند و نشاط و نیروی حیاتی را به محیط محروم قبلی می‌رساند، تکان بخورد و دچار کشیدگی شود.

 سر هر یک از انگشتان دست را آهسته به‌صورت قرینه روی همه قسمت‌های بالای انگشتان هر دو پا از جمله انگشت شست پا قرار دهید و با ملایمت چند ثانیه روی انگشتان را فشار دهید.

به‌تدریج فشار را قطع کنید به‌طوری که نوک انگشتان دست فقط روی انگشتان پا یا با سطح پوست تماس داشته باشد. بااحساس جز جز یا گرما بین انگشتان دست و پا، انرژی فعال شده به ماساژ شونده و ماساژ دهنده نیروی حیات می‌بخشد.

ارتباط مجدد با خود والایی

با ملایمت سر انگشتان شست دست را روی سر انگشتان شست پا قرار دهید. دوباره چند ثانیه به‌ملایمت فشار دهید. آهسته فشار را کم کنید تا سرانگشتان دست تماس جزئی با پوست انگشتان پا داشته باشد.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید