خانه > مطالب و آموزشهای ماساژ > ماساژ محل رفلکس‌های مغز، مو و سینوس‌ها

ماساژ محل رفلکس‌های مغز، مو و سینوس‌ها

محل رفلکس‌های مغز، مو و سینوس‌ها کجاست، ماساژ رفلکسولوژی آنها چگونه انجام می‌شود و چه تاثیرات ‏مثبتی برای سلامتی انسان دارد

سرانگشتان پا محل رفلکس‌های مغز، مو و سینوس‌ها می‌باشند. مغز قابلیت فکر کردن را نشان می‌دهد، مو قدرت ذهن را منعکس می‌کند و سینوس‌ها فضای تأمل و غیرمسئولانه عمل کردن نسبت به عقاید را فراهم می‌کنند. محل این رفلکس‌ها ماساژ داده می‌شوند تا همه چیز در معرض دید قرار بگیرند.

انگشتان کوچک دست را در راستای کناره خارجی انگشتان کوچک پا قرار دهید. چند ثانیه آهسته و به‌ملایمت فشار دهید، سپس بدون این که انگشتانتان را حرکت دهید به‌ملایمت بچرخانید. (اندکی انگشتان دستتان را به طرف داخل حرکت دهید.)

چرخش را تکرار کنید و تا وقتی که سرانگشتان کوچک پا به‌طور کامل ماساژ داده شوند، این حرکت را ادامه دهید. سپس انگشتان چهارم دست را روی کناره خارجی انگشتان چهارم پا قرار داده و به ترتیب این حرکت را تکرار کنید تا سرانگشتان چهارم هر دو پا به‌طور کامل ماساژ داده شوند.

به این ترتیب انگشتان سوم پا را با انگشتان سوم دست، انگشتان دوم پا را با انگشتان دوم دست و انگشتان شست پا را با انگشتان شست دست ماساژ دهید.  اکنون انگشتان شست دست را کمی پایین‌تر، روی کناره‌های خارجی انگشتان کوچک پا قرار دهید. این شیوه را به‌صورت نوار روی همه انگشتان پا چندین بار انجام دهید و هر بار این حرکت را روی کناره داخلی هر دو انگشتان پا تمام کنید.

فواید ماساژ محل رفلکس‌های مغز

  • فعالیت مغز را بهبود می‌بخشد.
  • ظرفیت فکری را افزایش می‌دهد.
  • هیپوتالاموس را آرام یا به_هیجان وامی دارد.
  • تمرکز را طولانی‌تر می‌کند.
  • الگوهای فکر را برای وضعیت سالم‌تر ذهنی، جسمی و روحی اصلاح می‌کند.
  • بار فکری را می‌کاهد.
  • فضای پرداختن به مفاهیم جدید را برای رشد و نمو روزمره فراهم می‌کند.

مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید