ماساژ کاهونا

ماساژ کاهونا بعنوان یک روش درمانی رایج در هاوایی چیست، به چه صورت انجام می‌شود و چه فواید و ‏مزایایی برای سلامت ذهن و جسم انسان دارد

ماساژ کاهونا KaHuna Massage یک روش درمانی رایج در هاوایی است که بر مبنای آموزه‌ها و شیوه‌های باستانی هاوایی شکل‌گرفته. در زبان بومی هاوایی، هونا به معنای دانش مخفی است و یک کارشناس ارشد و علم آموخته هریک از هنر‌های هونا به‌عنوان کوهون شناخته می‌شود. این ماساژ، منحصربه‌فرد، روان و درعین‌حال عمیقاً آرام‌بخش است. شیوه‌های متفاوتی از این درمان شفابخش وجود دارد. شاخه سنتی این ماساژ بانام لومی لومی یکی از هنر‌های بهبود بخش کاهونا به شمار می‌رود. عامه‌ترین معنای این واژه دست دوست‌داشتنی است. این ماساژ یک روش درمانی عمیق، موزون و ریتمیک است که با ریتمی بسیار آهسته انجام می‌شود. ماساژ تراپیست یا درمانگر، علاوه بر کف دست، از ساعد، آرنج و پاشنه پای خود هم ممکن است برای ماساژ استفاده کند.

حرکات و تکنیک‌های این ماساژ به شل شدن و رفع چسبندگی عضلات و نیز افزایش گردش خون کمک می‌کند. این حرکات محرک و تکنیک‌های خلاقانه باهدف شفابخشی و تحول مثبت روی تمام سطوح بدن ترکیب‌شده و به کار گرفته می‌شود. افکار و الگو‌های رفتاری منفی به‌عنوان خاطرات بد، باعث عدم هماهنگی بدن با محیط اطراف می‌شود و این عدم هماهنگی باعث بروز استرس و پریشانی در بدن شده و نتیجه آن به‌صورت بیماری‌های مختلف مشاهده می‌شود. هدف از این ماساژ بازگرداندن هماهنگی به بدن و ایجاد حس اعتمادبه‌نفس برای ر‌هایی از فشار‌ها و مشکلات زندگی است.

تکنیک‌های طب فشاری، رایحه‌درمانی و درمان با سنگ گرم نیز ممکن است در این سبک ماساژ به کار رود. هر جلسه ماساژ کاهونا معمولاً ۲ ساعت است که در این مدت تعادل و هماهنگی بین عضلات مختلف بدن به اوج خود رسیده و بدن به حالتی شبیه مدیتیشن عمیق خواهد رسید.

فلسفه درمان کاهونا

فلسفه درمان کاهونا بسیار شبیه فلسفه فرهنگ‌های باستانی سراسر جهان ست به‌طور مثال کلمه huna از ترکیب دو کلمه hu به معنای انرژی مرد و ”na“ به معنای انرژی زن به وجود آمده است. ماساژ kahuna طراحی‌شده تا این دو انرژی داخلی را به تعادل برساند، همان‌طور که طب سنتی چین برای تعادل انرژی بین یین و یانگ (زن و مرد) طراحی و پایه ریزی شده است.

برخی از اهداف ماساژ کاهونا

  • باز‌یابی نیروی چی یا انرژی زندگی
  • رساندن اکسیژن و مواد غذایی تازه به بافت‌های بدن
  • تحریک و تسریع گردش خون به‌منظور بیرون راندن مواد سمی و لنفاوی مضر
  • درمان سندروم روده تحریک پذیر
  • کمک به درمان آسم
  • درمان سردرد و رفع مشکلات عاطفی نظیر غم و اندوه افسردگی فشار و خستگی

مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید