ماساژ ریکی

ماساژ ریکی Reiki Massage نوعی درمان جایگزین است که به دنبال ایجاد تعادل مجدد بین بدن، ذهن و روح است. این ماساژ بر این ایده استوار است که یک نیروی جهانی زندگی وجود دارد و وقتی این انرژی در یک فرد ضعیف می‌شود، باعث بروز بیماری و کاهش سلامت عمومی می‌شود. درمانگر یا ماساژ دهنده با هدایت این انرژی جهانی به شخص تحت ماساژ ، ذخایر انرژی آن‌ها را دوباره پرکرده و به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا باانرژی موجود در اطراف خود هماهنگ شوند.

ماساژ ریکی نوعی درمان عملی است که متناسب بافرهنگ‌ها و سنت‌های مختلف سازگار شده است. این روش معمولاً در یک محیط ساکت و درحالی‌که فرد ماساژ گیرنده دراز کشیده است، انجام می‌شود. ماساژ بر روی مشتری‌ای که کاملاً لباس پوشیده انجام می‌شود، زیرا نیازی به استفاده از روغن یا لوسیون نیست. ماساژ دهنده (ماسور) دست‌های خود را به‌آرامی بر بالا یا روی بدن و در یک سری مکان‌ها ازجمله سر و بدن قرار می‌دهد. علاوه بر این، ماساژ دهنده ممکن است دست‌های خود را بالا یا روی هر قسمت خاصی از بدن که احساس درد، ناراحتی یا آسیب می‌کند، قرار دهد.

بعد از یک جلسه ماساژ، اکثر افراد در عین حالی که احساس آرامش دارند ، احساس جوانی هم میکنند. لازم به ذکر است، به خواب رفتن در طول یک جلسه ماساژ غیرمعمول نیست. از دیگر مزایای ماساژ ریکی می‌توان به احساس تندرستی، کاهش درد یا علائم بیماری و بهبود روحیه اشاره کرد.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود: