ماساژ سالمندان

ماساژ افراد مسن Geriatric Massage می‌تواند فواید مثبت زیادی برای سلامتی آن‌ها داشته باشد. با افزایش سن، بسیاری از افراد ورزش یا فعالیت لازم برای تقویت گردش خون، سیستم‌های لنفاوی و سلامت جسمی و روانی خود را انجام نمی‌دهند.

ماساژ انواع مختلفی دارد ازجمله ماساژ ورزشی و ماساژ درمانی. هر نوع نیز تکنیک‌های خاص خود را دارد، ازجمله اینکه چه میزان از فشار و نیرو به فرد وارد شود. ماساژ سالمندی نیازهای فرد تحت ماساژ را در نظر می‌گیرد، به همین منظور ماساژ دهنده / ماسور آموزش‌دیده در نوع ماساژ سالمندی پیش از شروع جلسه اول زمانی را تخصیص می‌دهد تا با ماساژ گیرنده در مورد هرگونه نگرانی یا قسمت‌های بدن که نیاز به مراقبت ویژه دارند، گفتگو کند.

آن‌ها همچنین صحبت در مورد تکنیک‌ها را در حین ماساژ نیز ادامه می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که ضمن اینکه فشار ماساژ آن‌ها زیاد نیست، اما هنوز به‌اندازه کافی در مناطق موردنظر احساس می‌شود. در صورت ناراحتی یا احساس درد می‌توانید در هر زمان ماساژ را متوقف و درخواست اصلاح روند را بکنید. بااین‌حال، هر دو این موارد بسیار بعید است. بیشتر احتمال دارد شما بسیار آرام باشید و با احساس سلامتی آن را نادیده بگیرید.

در طول ماساژ سالمندان از لوسیون ها و روغن‌ها استفاده می‌شود تا اصطکاک بین پوست ماساژ گیرنده و دستان ماساژ دهنده را به حداقل برسانند. این امر علاوه برافزایش اثربخشی تکنیک‌های ماساژ، از سلامت پوست شما نیز محافظت و به بهبود ظاهر آن کمک می کند. اعتقاد بر این است که دریافت ماساژ در هر سنی دارای فوایدی از بهبود گردش خون‌گرفته تا افزایش تحرک مفاصل است.

با افزایش سن و در معرض ابتلا به بیماری‌هایی مانند آرتروز بودن، ممکن است متوجه شوید که ماساژ می‌تواند به رفع درد و ناراحتی ناشی از چنین بیماری‌هایی کمک کند. ماساژ همچنین می‌تواند در مقابله با افسردگی، بهبود وضعیت بدن و همچنین در ایجاد احساس کلی تندرستی کمک کند.

جلسات ماساژ همیشه در یک محیط آرام و خصوصی برگزار می‌شود. شما را تنها می‌گذارند تا لباس خود را دربیاورید، در صورت انتخاب یکی از اعضای خانواده، دوست یا سرپرستتان شما را در این مرحله همراهی خواهد کرد. درمانگر تنها زمانی نزد شما برمی‌گردد که روی میز ماساژ دراز بکشید و کاملاً با یک ملافه پوشیده شده باشید. در طی زمان جلسه ماساژ، لباس فقط از مناطقی که روی آن‌ها ماساژ انجام می‌شود کنار زده می‌شود.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود: