آشنایی با ماساژ آبیانگا و مزایای آن

ماساژ آبیانگا یک ماساژ باستانی هندی است که به سم زدایی بدن، کاهش تنش و استرس و ارتقای سلامت جسمی و روانی کمک می کند. درباره فواید آن بیشتر بخوانید.

ماساژور مرد با دستان ماساژ آبیانگا را بر روی کمر زن دراز کشیده و بدون لباس انجام میدهد

ماساژ آبیانگا به انگلیسی Abhyanga Massage یکی از دستورالعمل‌های هند است و این روش برای آرامش بدن و بهبود سلامتی بدن انسان به‌عنوان یک کل مفید است. این روش فقط با روغن‌های گرم و حتی کمی گرم انجام می‌شود. استاد در این تکنیک از سر به پا حرکت می‌کند و با دقت کار هر قسمت از بدن را انجام می‌دهد.

خلاصه‌ای از اقدامات جادوگر اندکی بعداً توسط ما تشریح خواهد شد. معمولاً یک جلسه ماساژ طولانی نمی‌شود، فرایند ممکن است از 15 تا 35 دقیقه طول بکشد. تأثیری که با استفاده از این نوع روش حاصل می‌شود:

 • رهایی از بی‌خوابی و عادی‌سازی خواب
 • از بین رفتن خستگی از چشم و ترمیم حدت بینایی
 • عادی‌سازی پس زمینه هورمونی

 در فن‌آوری هند نه تنها بدن و اندام در معرض دید قرار می‌گیرند. توجه زیادی به “پردازش” سر و صورت می‌شود. با عمل کردن روی صورت می‌توانید به نتایج قابل توجهی در جوان‌سازی و سفت شدن پوست دست پیدا کنید.  نحوه انجام ماساژ روغن آبیانگا اول از همه، مخلوط روغن کمی گرم می‌شود، استاد نوک انگشتان خود را در روغن گرم می‌کند و سپس به‌آرامی، حرکات آرامش بخش ترکیب روغنی را در کل بدن مشتری توزیع می‌کند. روغن روی پوست توزیع می‌شود، حالا ۵ دقیقه صبر می‌کند – این لازم است تا ذرات روغن به‌طور کامل در پوست جذب شوند.

ماساژ تمام قسمت‌های بدن با انگشتان دست و کف دست انجام می‌شود. حرکات در ناحیه قلب و ناف ملایم است، در ناحیه چانه و صورت با عناصر فشار جزئی قدرت بیشتری دارد. حرکات شدید کار می‌شود – سر، گوش و پاهای مشتری، دست و پا به‌صورت مستقیم ماساژ می‌شود.

مزایای اصلی ماساژ آبیانگا به‌طور منظم با روغن:

 1. تحریک گردش خون
 2. افزایش فعالیت ذهنی
 3. اثر تونیک روی عضلات
 4. پوستی نرم و صاف
 5. اثر تسکین دهنده بر سیستم عصبی
 6. استقامت در طول روز
 7. روغن کاری مشترک
 8. خواب عمیق

مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید