ماساژ رفلکسولوژی

ماساژ رفلکسولوژی Reflexology Massage شامل ایجاد فشار، ماساژ و کشش بر روی مناطق مخصوصی از پا است که منجر به افزایش سلامتی و حس تندرستی می‌شود. ازآنجاکه فقط پاها در معرض دید قرار دارند، این روش ماساژ ایده آل افرادی است که از دیدن بدنشان توسط سایرین خجالت می‌کشند.

ماساژ رفلکسولوژی با آرامشی عمیق بر این باور استوار است که نواحی خاصی از پا مستقیماً به مناطق متناظری از بدن متصل هستند. بنابراین با اعمال فشار بر نواحی خاص پا می‌توان تغییرات مثبتی را در نواحی پیوندیافته تحقق بخشید. روغن‌ها یا لوسیونها می‌توانند برای کمک به ماساژ استفاده شوند و پاها وقتی‌که روی آن‌ها کار نمی‌شوند غالباً با یک پتو یا حوله پوشانده می‌شوند تا جلوی سرد شدن آن‌ها را گرفته و راحتی آن‌ها را حفظ کند.

اگر هنوز یک جلسه ماساژ رفلکسولوژی را تجربه نکرده‌اید، از اینکه چگونه کل بدن شما به دلیل انجام ماساژ تنها روی پا راحت و با نشاط می‌شود، شگفت‌زده خواهید شد.

ماساژ رفلکسولوژی پا همچنین می‌تواند برای کسانی که از فاشیای کف پا یا آسیب‌دیدگی مچ پا رنج می‌برند، خاصیت درمانی داشته باشد.

اگر از مزایای درمانی ماساژ رفلکسولوژی پا لذت می‌برید، باید بدانید که وقتی ماساژ رفلکسولوژی در فواصل زمانی منظم استفاده شود، فواید آن نیز بیشتر خواهد شد.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود: