ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی Sports Massage Therapy گرچه به ورزشکاران اشاره دارد اما می‌تواند برای طیف وسیعی از افراد مفید باشد. ماساژ ورزشی نوعی ماساژ عمیق بافت است که غالباً شامل تکنیک‌های میوفاشیال برای کمک به اصلاح عدم تعادل و رفع مشکلات در عضلات، تاندون‌ها، رباط‌ها و در بافت های همبند است. این ماساژ درمانی بیشتر گروه‌های عضلانی بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اما بیشتر در مناطقی که نگرانی خاصی وجود دارد متمرکز می‌شود.

ماساژ ورزشی برای اصلاح مشکلات خاص و تسکین آسیب‌های عضلانی و مفصلی استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند بین تمرینات ورزشی از طریق ارتقا انعطاف‌پذیری، افزایش استقامت، به جلوگیری از بروز آسیب‌های آتی به بهبود و تقویت عملکرد بدن کمک کند، حتی برای کاهش خستگی و بهبودی پس از آسیب نیز مؤثر است.

در مقایسه با سایر تکنیک‌های ماساژ، یکی از اصلی‌ترین فواید منحصربه‌فرد ماساژ ورزشی، توانایی آن در هدف قراردادن اتصالات عضله – تاندون است. یک مطالعه در سال 2010 نشان داد که حتی یک ماساژ 30 ثانیه‌ای می‌تواند دامنه حرکتی در مفصل ران را بهبود ببخشد. پیشنهاد می‌شود تا برای به دست آوردن حداکثر فایده از ماساژ ورزشی، گرفتن ماساژ باید بخشی از رژیم کلی تمرین و بهبودی گردد و بایستی حداقل هفته‌ای یک‌بار انجام شود.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود: