ماساژ کرانیوساکرال

ماساژ دهنده‌های کرانیوساکرال Craniosacral Massage Therapy به‌آرامی استخوان‌های سر، گردن و استخوان خاجی را ماساژ می‌دهند. ماساژ کرانیوساکرال موقعیت طبیعی و تراز بندی استخوان‌ها و مفاصل در سر و گردن را اصلاح و درد را تسکین می‌دهد.

ماساژ کرانیوساکرال بر اساس ضربان ریتمیک جمجمه استوار است که از طریق دستان ماساژ دهنده، یا همان ماسور، احساس می‌شود. ماساژ گیرندگان به دنبال برقراری ارتباط مجدد بین جسم و ذهن هستند تا بار دیگر به‌عنوان یک سیستم جامع و هماهنگ عمل و درنتیجه احساس سلامتی را به دست بیاورند. ماساژ کرانیوساکرال همچنین می‌تواند به نفع کسانی باشد که از گردن درد ، کمردرد ، میگرن یا اختلال مفاصل گیجگاهی فکی (TMJ) رنج می‌برند، یعنی هنگامی‌که که مفصلی که فک پایین را به جمجمه متصل می کند، ملتهب می‌شود. بیماران اغلب در طول جلسه ماساژ و بعدازآن احساس آرامش عمیقی را تجربه می‌کنند.

ماساژ کرانیوساکرال این قابلیت را دارد تا موجب تسکین طولانی‌مدت در کسانی شود که از میگرن رنج می‌برند. کسانی که تحت درمان جراحی حفره جمجمه قرارگرفته‌اند، بهبود کیفیت خواب و دفعات بروز سردردهای میگرنی کمتر را به مدت‌زمان سه هفته گزارش کرده‌اند. در صورت تمایل، این روش درمانی می‌تواند به هر نوع ماساژ درمانی دیگری اضافه شود، اما باید توسط یک ماساژ دهنده یا همان ماسور که دارای تجربه کافی در این نوع ماساژ است، به‌صورت ملایم و غیرتهاجمی انجام شود.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود: