خانه > مطالب و آموزشهای ماساژ > روغن های ماساژ

روغن های ماساژ

آشنایی با روغن‌های ماساژ مانند هسته انگور، بادام، آووکادو، زردآلو، جوانه گندم، نارگیل و جوجوبا و شناخت ‏فواید آنها

روغن هسته انگور

روغن هسته انگور بسیار چرب نبوده، اما به‌صورت متداول و رایج با روغن جوانه گندم و روغن بادام ترکیب می‌شود، سبک است و رایحه زننده‌ای ندارد.

روغن هسته انگور
روغن هسته انگور

روغن بادام

روغن بادام هواداران بسیاری دارد. خیلی نرم بوده و استفاده از آن احساس آرامش‌بخشی به انسان القا می‌کند. به سرعت جذب می‌شود؛ مدت زیادی روی پوست نمی‌ماند؛ باعث حساسیت نمیشود؛ زیاد چرب نیست، به‌ سادگی پخش می‌شود و در عین حال خوشبو و دارای رایحه ای ملایم هم هست.

روغن بادام
روغن بادام

روغن آووکادو

روغن آووکادو نسبت به سایر روغن‌ها سنگین‌تر است و دارای رنگ سبز تیره‌ای است. به علت زیاد چرب بودن به‌صورت متداول با دیگر روغن‌ها مانند روغن بادام مخلوط شده و مورداستفاده قرار می‌گیرد.

روغن آووکادو
روغن آووکادو

روغن زردآلو

روغن زردآلو موجب تحریک پوست نمیشود و به خوبی و آسانی روی پوست پخش می‌شود.

روغن زردآلو
روغن زردآلو

روغن جوانه گندم

رایحه ملایم این روغن، موجب شده استفاده از آن در ماساژ آروماتراپی رواج داشته باشد. زمانی‌که با روغن بادام شیرین مخلوط ‌شود، استفاده از آن راحت‌تر خواهد بود.

روغن جوانه گندم
روغن جوانه گندم

روغن نارگیل

چربی روغن نارگیل مدت بیشتری روی پوست می‌ماند، استفاده از آن راحت است، باعث ایجاد حساسیت‌ نمیشود و لباس‌های شخص ماساژ گیرنده را نیز رنگی نمی‌کند.

روغن نارگیل
روغن نارگیل

روغن جوجوبا

این روغن از دانه گیاه جوجوبا گرفته می‌شود؛ رایحه خوشی دارد و اثر ضدمیکروبی دارد. برای درمان دردهای مفصلی و ناراحتی‌های پوستی سودمند است، موجب تحریک پوست نمیشود و آسان و سریع جذب پوست می‌شود.

روغن جوجوبا
روغن جوجوبا

دیگر روغن‌ها

سایر روغن‌های مورداستفاده در انواع مختلف ماساژ عبارتند از: روغن زیتون، روغن برخی حبوبات و گیاهان ، کره‌های معمولی و روغن شترمرغ. هر یک از این روغن‌ها خاصیت های منحصربه‌فردی دارند و برای شرایط خاصی مناسب تر هستند.


مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید