11 علامت هشدار در ماساژ

یاد بگیرید که چگونه رفتارهای مشکوک در هنگام ماساژ را تشخیص دهید، تا مطمئن شوید که بهترین تجربه ‏ممکن را از ماساژتان دریافت می‌کنید و پولتان را هدر نمی‌دهید.‏

ماساژ پشت گردن زن برون لباس که بر روی شکم خود دراز کشیده و دست های خود را زیر پیشانی خود قرارداده است

آیا ماساژ، شما را مضطرب می‌کند؟

گزارش‌های خبری اغلب بر رفتار نادرست، تجاوز جنسی، یا اتهامات دیگر علیه ماساژ درمانگران تأکید می‌کنند و به‌راحتی می‌توان فکر کرد که چنین فعالیت‌هایی در صنعت ماساژ بیداد می‌کنند. درحالی‌که این حوادث درواقع نسبت به تعداد ماساژ درمانگران نسبتاً نادر هستند، و اصلاً نگران‌کننده نیست. ناگفته نماند که هرگونه لمس یا رفتار نامناسب در هنگام دریافت ماساژ یک علامت قرمز است، اما سایر علائم هشداردهنده ممکن است ظریف‌تر باشند و البته همچنان نشان دهند که این ماساژ درمانگر مناسب شما نیست. در برخی موارد، این علائم ممکن است به این معنی باشد که درمانگر به‌طورکلی برای انجام ماساژ مناسب نیست.

هر پرچم قرمزی به این معنی نیست که یک ماساژ درمانگر باید گزارش یا مجوز او لغو شود. برخی از موارد ذکرشده در زیر ممکن است در حد قابل‌قبول باشند، به‌خصوص اگر ماساژ درمانگر با در نظر گرفتن بهترین علایق شما برای بهبود، بازیابی، توان‌بخشی یا سلامت عمومی تلاش می‌کند. درحالی‌که رفتار جنسی نامناسب، پرخاشگری یا تجاوزات شخصی هرگز نباید توجیه شود، سایر رفتارها ممکن است پیچیده‌تر و مستحق بررسی بیشتر باشند.

علائم هشدار در مورد ماساژتراپیست

در ارتباطات خود غیرحرفه‌ای است. ارتباطات خوب کلامی، غیرکلامی و نوشتاری به ایجاد اعتماد و یک رابطه درمانی محکم کمک می‌کند. برای یک ماساژ درمانگر، این امر همچنین شامل حفظ محرمانه بودن رابطه مشتری و درمانگر و همچنین جلب رضایت مشتری برای همه درمان‌های پیشنهادی است.

در ظاهر یا پوشش غیرحرفه‌ای است. ماساژ درمانگرها با پوشیدن کفش‌های پنجه بسته، پوشیدن لباس مناسب و ظاهری تمیز و آراسته به مشتریان احترام می‌گذارند و استانداردهای حرفه‌ای را حفظ می‌کنند.

دارای بهداشت ضعیف یا محیط حرفه‌ای کثیف است. محل ماساژ نامرتب، ملحفه‌های کثیف و دست‌های شسته نشده همه نشانه‌هایی هستند که ممکن است ماساژ درمانگر از روش‌های تمیزی کامل بین مراجعان استفاده نکند. بهداشت مناسب به جلوگیری از گسترش میکروب‌ها و بیماری‌ها کمک می‌کند، به‌ویژه با توجه به سایر مواد مورداستفاده در درمان (سنگ‌های داغ، محصولات حجامت یا هر چیز دیگری که مستقیماً با پوست مشتری تماس داشته باشد).

باعث درد یا ناراحتی بیشتر می‌شود. هنگام درمان جراحات شدید یا کار در ارتباط با یک متخصص کایروپراکتیک در مورد مسائل ستون فقرات، یک ماساژ درمانگر ممکن است به شما هشدار دهد که ممکن است درد عضلانی باقی‌مانده از درمان وجود داشته باشد. بااین‌حال، بیشتر جلسات ماساژ به ترمیم ماهیچه‌ها و کاهش تنش کمک می‌کند – نه ایجاد بیشتر آن. اگر متوجه شدید که خودتان را متقاعد می‌کنید که قبل از اینکه بهتر شود باید بدتر شوید، با ماساژور خود در مورد نحوه درمان صحبت کنید تا ببینید آیا تجربه شما با برنامه درمانی او مطابقت دارد یا خیر.

اهداف خودمراقبتی هم‌زمان را تشویق نمی‌کند. در حد منطق، یک ماساژ درمانگر خوب نکاتی را برای ادامه روند درمان در خانه ارائه می‌دهد. این نکات ممکن است شامل اطلاعاتی در مورد نحوه و زمان استفاده از یخ یا گرما برای درد عضلانی، حرکات کششی سبک یا وضعیت خواب برای کاهش درد باشد. در صورت امکان، این پیشنهاد‌ها می‌تواند نشانه‌ای باشند که ماساژ درمانگر شما به شما کمک می‌کند تا ابزارهایی را برای بهبودی خود پیدا کنید، نه اینکه تنها به افزایش تعداد جلسات ماساژ درمانی توان‌بخشی برای مدتی طولانی‌تر ازآنچه لازم است، اصرار کند.

رژیم غذایی یا رژیم غذایی جدید را تجویز می‌کند. برخی از ماساژ درمانگران دارای گواهینامه درزمینهٔ تغذیه یا علوم غذایی هستند و ممکن است این تخصص را در درمان ماساژ بگنجانند – البته اگر برای انجام این کار با مشتری هماهنگ شده باشند. در غیر این صورت، چنین توصیه‌های تجویزی، خارج از محدوده نقش ماساژ درمانگر است.

ویتامین‌ها، مکمل‌ها، گیاهان دارویی، یا هر داروی طبیعی/هومیوپاتی یا دیگری را تجویز می‌کند. بازهم ممکن است برای یک ماساژ درمانگر با تحصیلات و شرایط لازم قابل‌قبول باشد که این نوع مشاوره را ارائه دهد. در موارد خاص، یک ماساژ درمانگر ممکن است گزینه‌هایی را برای خوددرمانی که برای ادامه کاری که با مشتری انجام می‌دهند، لازم است را ذکر کند. به‌عنوان‌مثال، یک درمان آبگرم ممکن است شامل حمام با نمک اپسوم یا ژل گیاهی موضعی آرنیکا برای کاهش التهاب باشد، که یک ماساژور ممکن است هرکدام از آن‌ها را برای استفاده خانگی توصیه کند.

نوع جدیدی از درمان را بدون رضایت شما اجرا می‌کند. بسیاری از درمانگران ماساژ در درمان‌های تخصصی فراتر از حالت‌های مختلف ماساژ درمانی نیز تخصص دارند. به‌عنوان‌مثال، ممکن است فردی تمرین حجامت، استفاده از سنگ‌های گرم شده یا رایحه‌درمانی داشته باشد. بااین‌حال، بدون مشورت اولیه با مشتری و کسب رضایت، ممکن است برای درمانگر شروع به استفاده از این روش‌های درمانی جایگزین غیراخلاقی باشد.

به مرزهای شما یا محدودیت‌های درمانی اعلام‌شده احترام نمی‌گذارد. شما، به‌عنوان مشتری، در جستجوی درمان خود استقلال نظر دارید. فقط خودتان می‌دانید که محدودیت‌های شما در رابطه با حریم خصوصی، بیان احساسی، قرار گرفتن در معرض و مدت و ماهیت درمان چیست و چگونه است. هرگونه مرز بیان‌شده خارج از محدوده قوانین اخلاقی موجود باید توسط ماساژ درمانگر تأییدشده و مورداحترام قرار گیرد.

از وضعیتی که توضیح می‌دهید آگاه نیست یا آناتومی آن را تشخیص نمی‌دهد. یک ماساژور خوب باید سابقه‌ای درزمینهٔ آسیب‌شناسی داشته باشد. این بدان معناست که آن‌ها باید با آسیب‌ها یا بیماری‌های رایج و غیرمعمول که ممکن است بدن را تحت تأثیر قرار دهند آشنا باشند. اگر به مشکلی اشاره‌کنید که شما را آزار می‌دهد – به‌عنوان‌مثال، یک گروه عضلانی خاص که احساس ناراحتی می‌کند – و ماساژ درمانگر شما با این ناحیه یا مشکل آشنا نیست، ممکن است علامت قرمز باشد.

توصیه‌هایی در مورد زندگی، روابط، سلامت روانی شما یا سایر موارد غیر مرتبط با دلایل شما برای درخواست ماساژ را ارائه می‌دهد. هیچ جنبه‌ای از درمان سلامت روان، بخشی از ماساژ درمانی متداول نیست، مگر اینکه ماساژ درمانگر شما واجد شرایط انجام روش‌های خاصی باشد که شامل درمان یکپارچه بدن و ذهن است، مانند جین شین دو. برخی افراد مکالمه را به‌عنوان بخشی جدایی‌ناپذیر از جلسه ماساژ می‌دانند، اما ممکن است به نفع مشتری و ماساژتراپیست باشد که به‌جای اینکه به موضوعات عاطفی عمیق خارج از حوزه مکالمه دوستانه که ممکن است به تخصص روان‌درمانی نیاز داشته باشد، آن را در حد معمولی نگه‌دارند.

علامت هشدار نهایی در دریافت ماساژ، ناراحتی خود شما به‌عنوان مشتری است، بنابراین راه رفتن روی اعصاب به‌صورت مداوم یا احساس ناراحتی می‌تواند دلیل کافی برای جستجوی یک ماساژ درمانگر جدید باشد. اگر به هر دلیلی در طول ماساژ احساس راحتی برایتان دشوار است، این احتمال وجود دارد که بهبودی شما به دلیل تنش در بدنتان به خطر بیفتد. آرامش ممکن است زمان‌بر باشد، اما احساس راحتی از ابتدا حیاتی است.

یک ماساژ درمانگر باید برای دریافت تمامی بازخوردها در مورد تکنیک‌ها و رفتاری خود پذیرا باشد. اگر علاقه‌مند به ادامه رابطه درمانی با ماساژ درمانگر خود هستید و برای بحث در مورد مسائل پیش‌آمده احساس راحتی می‌کنید، طرح این سؤالات یا نگرانی‌ها ممکن است برای هردوی شما مفید باشد. بااین‌حال، با فرض اینکه ماساژ درمانگرهای دیگری نیز در محل زندگی شما وجود داشته باشند که ماساژ موردنظر شما را ارائه می‌دهند و مشتریان جدیدی را می‌پذیرند، ممکن است تصمیم بگیرید که به‌سادگی فردی را پیدا کنید که برای نیازهای شما مناسب‌تر باشد.

ماساژدهنده در حال ماساژ پای خانم با هر دو دست خود است
ماساژ پا

مطالب زیر برای افزایش دانش و آگاهی شما مفید خواهند بود:

دیدگاهتان را بنویسید